Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

ANTREMAN SONRASI BESLENME NASIL OLMALIDIR?

ANTREMAN SONRASI BESLENME NASIL OLMALIDIR?

Zayıflamak için gerekli olan antreman kadar sağlıklı beslenmekte önemlidir. Kendinizi ne kadar yoracak antremanlar sporlar yaparsanız yapın beslenme düzeninizi değiştirmediğiniz sürece kilo veremezsiniz. Beslenme düzeni zayıflamak isteyenler için oldukça önemlidir.

Öncelikle zayıflamak isteyenlerin ilk yapması gereken şey hayatından abur cubur denen paketli gıdaları, işlenmiş etleri, yağlı kızartmaları, tatlıları ve unlu mamulleri çıkartmasıdır. Her ne kadar zor gözükse de beslenme düzeninde yapılacak olan değişiklik kilo vermenizi önemli ölçüde etkilemektedir.

Antreman sonrasında beslenme programı oluşturmak antremandan alacağınız verimi en üst seviyelere çıkartmaktadır. Bu sebeple oldukça önemlidir. Özellikle kas yapmak isteyen ya da vücut geliştirmek isteyen kişilerin antreman sonrası yediği yiyecekler kas oluşumunu etkileyecektir.

Antreman sonrası protein ve karbonhidrat alımının gerekli ölçüde olması çok önemlidir. Uzmanların tavsiyelerine göre antreman sonrasında protein alımı olarak kilo ile orantılı olarak 20 ila 40 gr arasında protein tüketmek gerekir. Protein alımı antreman ve spor sonrasında vücudun kaybettiği kas oranının geri kazanılması için oldukça önemlidir. Antremanlardan bilirsiniz ki vücudun kilo verirken yağdan kaybetmesi gerekir kastan değil. Bu sebeple protein alımını eksik etmemeli ve örneğin et yiyemiyorsanız etteki proteini eşdeğer başka bir besinle sağlamanız gerekmektedir.

Antreman sonrası karbonhidrat alımı ise sporda kaybedilen glikojen depolarının geriye alınabilmesini sağlamaktadır. Karbonhidrat ile proteinin dengeli şekilde alınması gerekir. Örneğin 20 gram protein alınıyorsa 60 gramda karbonhidrat alınmalıdır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram