Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

BÖLGESEL ZAYIFLAMADA ETKİLİ EGZERSİZ HAREKETLERİ

BÖLGESEL ZAYIFLAMADA ETKİLİ EGZERSİZ HAREKETLERİ

Kilolu olup kilo vermeye çalışmanın yanında çoğu kişide bölgesel olan kilolarından şikayetçidir. Bu yüzden bölgesel zayıflamanın yollarını aramaktadır. Bölgesel zayıflamak için çeşitli egzersizler vardır. Bu egzersizler düzenli olarak yapıldığında bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür. Ancak tabiki de egzersizin yanında etkili bir diyet programı yapılırsa daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Karın bölgesi için etkili egzersiz hareketleri; ilk önce sırt üstü uzanıp ellerinizi kulaklarınızın yanına koymalı ve mekik hareketini yapmalısınız. 10’arlı olmak üzere 3 set şeklinde uygulamanız gerekmektedir. Çapraz mekik hareketi ile ise bacağınızı kendinize çekerken başınızı da ortada buluşturmalısınız. Plank hareketi ile de hem bacak kaslarınız çalışacak hem de karın kaslarınız çalışmış olacaktır. Elleriniz ve ayaklarınızı yere gelecek şekilde şınav pozisyonu alarak kalçanızla beliniz aynı hizada olacak şekilde durabildiğiniz kadar durmalısınız. Etkisini göstermeye başladığında karnınız yanacak ve yağ yakımı başlayacaktır. Bu sayede bölgesel yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Egzersizleri sabah ve akşam olarak uygulamalı bu sayede düz bir karın görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Kalça şekillendirmek ve basenlerden kurtulmak için yapılması gereken egzersizler; squat hareketini duymayan kalmamıştır. Squat sayesinde hem arka bacağınız hem de kalçanız çalışmaktadır. Elleri ve ayakları aynı hizada açarak yere çömelme hareketi ile 3 set halinde en az 15 er tekrar yapılmalıdır. Etkili sonuç için elinize bir ağırlık alabilir ya da gün geçtikçe tekrar sayısını çoğaltabilirsiniz. Kalça için bir diğer hareket ise sırt üstü uzanarak ayak tabanlarınızı yerle birleştirmelisiniz. Ardından bacaklarınızı diz kapaklarınızdan kırarak bir açı oluşturmalısınız. Avuçlarınızı yere değer bir şekilde uzatmalı bunu yaparken ayak parmak uçlarınızdan güç alarak vücudunuzu havaya kaldırmalısınız. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken karın kaslarınızı ve poponuzu sıkmaktır. Poponuzu sıkıp bırakarak ne kadar etki ettiğini zamanla anlayacaksınız. Bu hareket içinde en az 3 set 15 tekrar yapılması tavsiye edilir.

Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak için egzersiz yaparken su içmeyi de ihmal etmemelisiniz. Günde en az 2,5 litre su içmeli, eğer vaktiniz varsa yürüyüşe çıkmalı ve yediklerinize de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram