Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

DANS EDEREK ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ?

DANS EDEREK ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ?

Kilo vermek için gerekli olan şey fiziksel aktivite olduğunu düşünürsek, dans kilo vermenin en eğlenceli şekli olabilir. Özellikle zumba ve oryantal gibi oldukça hareketli danslarda bol kalori yakmak mümkün.

Avrupa’da oldukça yaygın olan dans ile zayıflama, hem vücudun her bölgesini çalıştırarak hem de eğlenerek kilo verdiren bir yöntemdir. Son yıllarda ülkemizde de özellikle zumba ile zayıflama programlarına sıkça karşılaşmışızdır. Her gün düzenli olarak 30-40 dakika ya da 60 dakika yapılacak olan dans etkili bir şekilde sıkılaşmanızı ve forma girmenizi sağlayabilecektir. Hem de bunu yaparken hareketli müzikler eşliğinde eğlenmiş olacaksınız. Bu sebeple spor yapmayı sevmeyen ve çabuk sıkılan kişilerin dans ile zayıflamayı tercih edebilir.

Dans ederek zayıflamanın faydalarından en önemlisi tüm vücudu aynı anda harekete geçiriyor olmasıdır. Bu sayede de 10 dakikada 100 kaloriye kadar yakılabilir. Sadece yürüyerek 100 kalori yakmak için çok daha uzun süreler ayırmaya da böylelikle gerek kalmamış olur.

Stres altında ya da mutsuz olduğunuz dönemlerde kendinizi rahatlatmak için de dans etmeyi tercih edebilirsiniz. Dans etmek moralinizin yerine gelmesini ve daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca dans etmek için illa bir spor salonuna ya da dans okuluna gitmenize gerek yok. İnternette bir sürü dans videosundan kendinize uygun olanı seçebilir ve karşısında herhangi bir figür bilmeseniz bile öğrenerek yapabilirsiniz.

Dans ile etkili zayıflamak için yeterli su içmeli ve ağır yağlı, karbonhidratlı şeyler yememeye özen göstermelisiniz.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram