Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

DETOKS KAÇ GÜN YAPILMALIDIR

DETOKS KAÇ GÜN YAPILMALIDIR

Detoks programlarına kilo vermek için başvuruyor ve haftalarca devam ediyorsanız hemen durun ve detoks kaç gün yapılmalıdır öğrenin.  Detoks programlarının bir zayıflama yöntemi olmadığı konusunda uzmanlar uyarırken, sağlıklı bir detoksun nasıl olması gerektiğini de tüm detaylarıyla anlatıyor.

Zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerden hem de çevresel etmenlerden dolayı vücudumuzda toksinler artıyor. Bu durum vücutta oksidatif stres dediğimiz birtakım metabolik sonuçlara neden oluyor. Metropol yaşantısı, yanlış beslenme alışkanlıkları, katkı maddelerinden zengin beslenme, stres ve kötü doğa koşulları da eklendiğinde; vücuttan atamadığımız ve sürekli maruz kaldığımız toksinler zamanla karaciğer ve böbrekler başta olmak üzere sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Beraberinde obezite, bağışıklık sisteminin zayıflaması, halsizlik, cildin dejenerasyonu, sindirim sistemi sorunları, kronik baş ağrısı, sıkıntılı ruh hali, uyku problemleri ve uzun dönemde kanser gibi daha ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor.

Vücudumuzu toksinlerden arındırarak sağlığımızı korumak, vücudumuzdaki sıvıların asitleşmesini önlemek, asit -baz dengesini korumaktır. Sağlıklı bir vücutta kan ve vücut sıvılarının hafif alkali olması beklenir. Alkalik vücut sıvısı ve kandaki oksijen, aynı zamanda güçlü bir bağışıklık sisteminin temelidir. Kanın asitleşmesi organlarımıza ve beyin hücrelerimize zarar verebilir.

Kimler Detoks Yapamaz
- Gebeler ve emzikliler,
- Yüksek tansiyon hastaları,
- Gut hastaları,
- Kalp-damar sağlığı bozuk olanlar,
- Kan şekeri düzensizliği yaşayanlar,
- Şeker hastaları,
- Küçük çocuklar,
- Bedenen ağır işte çalışanlar,
- Sağlık sorunu olan yaşlılar,
- Kansızlığı olanlar,
- Düzenli ilaç almak durumunda kalanlar detoks yapmamalıdırlar.

Detoks, bir beslenme şekli değil, dolaşım, sindirim sistemlerimizi rahatlatma, dinlendirme programıdır. Yani bir hafta, 10 gün boyunca detoks yapmak diye bir şey yoktur, olmamalıdır. Eğer düzenli aralıklarla, yani ayda bir detoks yapıyorsanız, sağlıklı ve doğal beslenmeye özen gösteriyorsanız bir günlük detoks programı sizin için yeterli olur. Ancak özellikle yoğun ve vücudu yorucu kış mevsiminden yeni çıktığımız şu bahar günlerinde detoksu biraz uzatıp 2-3 gün de uygulayabilirsiniz. Bu sürenin 1 hafta gibi uzaması sağlığınıza ciddi zarar verecektir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram