Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

DETOKS KAMPINDA NE YAPILIR?

DETOKS KAMPINDA NE YAPILIR?

Tanım olarak bakıldığında detoks vücuda çeşitli yollarla giren zararlı maddelerin ve atıkların dışarı atılmasıdır.

Her insanın belli aralıklar vücudunu temizlemeye ve dinlendirmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle son dönemlerde detoks kampı giderek yaygın hale gelen uygulamalar arasında yerini almaktadır.

Detoks kampları genellikle bir hafta süreli olup bu bir haftalık süre boyunca beden hem maddi hem de manevi yönden kirlerden arınır. Düzenli ve sağlıklı beslenme programına dayanan bu kampta genellikle yaz kış fark etmeksizin güney iller tercih edilir. Hem kilo verip hem de kafa dinlemek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdikleri detoks kampları en sağlıklı tatil seçenekleri arasında yer alır. Programın içeriği ve elde edilen sonuçlar farklılık gösterebilir.

Detoks Kampı İçeriği

Detoks kampında ilk aşama dijital detoks olarak bilinir. Yani bu aşamada telefon, bilgisayar ve gazete olmadan vakit geçirilir. Bu süre genellikle on iki gün olup amacı beden ve ruhun dinlenmesini sağlamaktır.

Detoks kampında dijital detoksa ek olarak güne yaşam koçlarıyla birlikte başlanır. Sabahları yürüyüşler yapılır, termal havuzlarda yüzülür. Programın içerisinde nefes egzersizleri, yoga, masaj ve meditasyon gibi uygulamalara da yer verilir. Böylece bedenen tam rahatlama sağlanır. Yapılan her bir uygulama kampın amacıyla örtüşmekte olup katılımcıların fiziksel ve ruhsal açıdan istedikleri noktaya ulaşabilmelerine yardımcı olur.

Detoks Kampı Beslenme

Detoks kampı beslenme konusunda titiz davranmakta olup gün içerisinde seanslar halinde nasıl beslenilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler verilir. Bunun amacı hem zihinsel hem de bedensel yönden arınmayı sağlamaktır. Böylece vücut dengesinin kısa süre içerisinde sağlanması için yol gösterilmektedir.

Hazırlanan detoks programı boyunca katı gıda tüketimine izin verilmemektedir. Bu durumu program ne kadar uzun olursa olsun farklılık göstermez. Bunun yanı sıra kişiye özgü diyet programı oluşturulur ve bu programlara sadık kalınması gerekir. Yapılan detoks kampı süresince kafein, şeker ve alkol tüketiminden kaçınmak şartı vardır. Bunların yerine yeterli miktarda taze sıkılmış meyve suları tercih edilmelidir. İçilen sağlıklı içecekler vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Detoks Kampı Hakkında

Son dönemlerin en sevilen uygulamalarından olan detoks kampları ülke içerisinin yanı sıra Filipinler, Hindistan, Phuket Adası, Maldivler ve Sierre Dağları gibi yurtdışı noktalarında da yapılmaktadır. Genellikle kampın buralardaki ismi sağlıklı yaşam merkezleri olarak bilinmekte olup buralara her yerden talep fazladır. Zayıflarken aynı zamanda ruhu dinlendirme, beslenme püf noktalarını öğrenme ve sağlıklı yaşama gibi avantajları olan detoks kampları insanlara farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Burada öğrenilen bilgileri günlük yaşamda olmazsa olmaz haline getirmek sağlıklı bir ömrü beraberinde getirecektir. Vücudun dinlenmesi ve daha zinde olabilmesi için detoks kampları herkese tavsiye edilmektedir. Bu tarz yerlere olan talep günden güne daha da artmaktadır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram