Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

DETOKSUN FAYDALARI

DETOKSUN FAYDALARI

Gün içerisinde kirli hava, kozmetik ve temizleme ürünlerinde bulunan kimyasallar, vücudumuzun zararlı toksinlerle dolup taşmasına neden olmaktadır.

Vücudumuza giriş yapan kimyasal maddeler metabolizmanın işleyişine zarar vermektedir. Organlara hasar veren toksinlerin vücuttan atılması işlemine detoks işlemi adı verilir. Metabolizmanız sağlam ve sağlıklı olması durumunda bu toksinlerin bir bölümünü dışarı atabilmektedir. Ancak toksinlerin tamamı dışarı atılamamaktadır Metabolik bazlı rahatsızlıklarınız bulunuyorsa neredeyse vücut tüm bu toksinleri içerisinde tutmaktadır. Düzenli şekilde uygulanan detoks programları sayesinde vücudunuz olumlu bir tepki vermektedir. Metabolizmamızın tam fonksiyonla işlemesi ve vücudun canlılığını arttıran detoksun faydalarını burada sizler için inceleyeceğiz.

Vücut Fonksiyonunu Düzenler

Detoks programı insanların karaciğer, böbrek ve akciğerlerini zararlı maddelerden tamamen arındırmaktadır. Karaciğer vücudu ve kanı temizlemektedir. Bu nedenle vücuda fazladan yük getiren maddeleri atmak karaciğerin görevidir. Vücudu temizleyen detoks uygulamaları da karaciğerin yükünü azaltmak için kullanılır. Düzenli olarak detoks programlarından yararlanan insanların sindirim sistemleri tam fonksiyonda çalışmaktadır. Toksinler nedeniyle yorgun düşen organlar rahatlamaya başlar. Detok programları sayesinde idrar yolları enfeksiyonu da azalmaktadır. İnsanların şehir hayatında hazır gıdalarla beslenme kültürü, vücuttaki tuz ve yağ dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Detoks programları vücuttaki şeker, tuz ve yağ oranını dengelemektedir.

Ruhen Ve Bedenen Arındırır

Detoks tüm vücudu arındıran bir uygulamadır. Bu nedenle vücudu dinç ve canlı olan kişi, fazla kilolarından arınmakta ve ruhsal olarak da rahatlamaktadır. Sindirim, dolaşım, boşaltım sistemleri iyi şekilde işlemeyen, vücut içerisinde zararlı maddeler birikmiş insanlarda kronik yorgunluk ve halsizlik ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle sadece fiziksel değil, ruhsal ve zihinsel olarakta rahatlayabilirsiniz.

Cildi Güzelleştirmeye Yardımcı Olur

Cildimizi temizlemek ve güzelleşmek için kullanılan bakım ürünleri cilt üzerinde zararlı maddelerin birikmesine neden olmaktadır. Bu ürünler cilt üzerinde deformasyon oluşturur. Düzenli olarak detoks programları uygulayan insanlar cilt üzerinde bulunan ölü deriyi atmakta ve ciltte parlaklık, canlılık oluşmasını sağlamaktadır. Detoks, ciltte ortaya çıkan çeşitli alerjik reaksiyonları da gidermektedir. Detoks programları sayesinde cilt yenilenir. Bununla beraber ilerleyen yaştan kaynaklı olan cilt çizgilerinin görünürlüğü de azalmaktadır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram