Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

DİYET ÜRÜNLERLE ZAYIFLAMAYA ÇALIŞMAK İŞE YARAR MI?

DİYET ÜRÜNLERLE ZAYIFLAMAYA ÇALIŞMAK İŞE YARAR MI?

Kilo vermek için birçok uygulama yapılsa da bazı uygulamalar kilo vermeye yardımcı olmaktan çok sağlığınızı bozuyor. Vücuda alınan kaloriden daha fazla kalori yakımına "kilo vermek" denir. Vücuda kalori almamak ve var olan kalorileri yakmak için birçok insan kendini saatlerce hatta günlerce aç bırakarak şok diyetler uyguluyor ve hastalıklara yakalanma riskini arttırmış oluyor. Daha hızlı zayıflamak ve daha fazla kalori yakmak için öğün atlıyor ve dışarıda hazır satılan kilo verimine yardımcı olduğu söylenen hazır paketlerde satılan gıdalardan besleniyor. Maalesef birçok insan fit bir görünüme sahip olmak için diyetisyene gitmek yerine, evde kulaktan duyma veya internette gördüğü çeşitli bilgileri denemeyi tercih etmektedir. Özellikle kronik hastalığı olan insanların böyle uygulamalara başvurmak yerine doktoruna başvurması hayati önem taşımaktadır. Zayıflamak için yapılan hatalardan biri olan diyet ürünlerinin tüketilmesi, zayıflatmak yerine aksine kilo aldırarak sağlığınızı tehdit etmektedir.

 

Hazır satılan ve içerisinde birçok zararlı kimyasal madde barındıran diyet ürünleri, katkı maddelerinin en tehlikelisi olarak bilinen aspartam maddesini içerir. Aspartam, kimyasal formülü aspartil-fenilalanin-metil ester olan kimyasal bir tatlandırıcı türüdür. Normal şekerden 200 kat daha tatlı olan aspartam vücuda alındığında, uzun süreli kullanımında vücut bu maddeyi şeker olarak algılayıp insülin direnci oluşturabiliyor. Bazı bilim adamları aspartam maddesinin beyin hasarından kansere kadar birçok hastalığı tetiklediğini düşünmektedir. Paketli hazır gıdalarda bulunan bir başka zararlı madde "çin tuzu" olarak bilinen monosodyum glutamat(E621) vücuttaki hücrelerin aşırı uyarılarak ölmesine yol açtığı bilinmektedir. Hazır satılan bir paket diyet bisküvisinin içinde bir paket çikolataya eşdeğer kalori vardır. Diyet ürünleri kontrolsüzce tüketildiğinde zayıflamaktan çok kilo almanızı sağlar. Diyet içeceklerinin içinde ve paketli hazır gıdaların çoğunda bulunan sukraloz(E955), düşük kalorili bir kimyasal tatlandırıcı olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Saklaroz ani bir şekilde kan şekerini yükselterek diyabet gibi hastalıklara yol açmaktadır.

 

Dışarıda hazır satılan diyet ürünleriyle kısa vadeli ve sağlıksız zayıflamak yerine, sağlıklı bir beslenme programı yaparak hem uzun vadede zayıflayabilirsiniz hem de hastalıklara karşı koruma sağlarsınız.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram