Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

EGZERSİZ YARDIMI İLE İNCELME

EGZERSİZ YARDIMI İLE İNCELME

Hareketsiz bir insan kilo almaya meyilli olarak nitelendirilmektedir. Fiziksel aktivite anlamında kendine zaman ayıran bünyeye sahip insanlar, sağlık açısından daha avantajlıdır. Bu nedenle, günde 5 dakika da olsa fiziksel aktivite yapan insanlar diğerlerine göre metabolizma sorunlarına daha dayanıklıdır. Günlük egzersiz yardımı ile incelme konusunda makalemizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kilolu olmak, bölgesel ya da genel olarak nitelendirilmekte ve kişisel olarak farklı seyretmektedir. Çok çeşitli yöntemlerle incelme yaşanabileceği gibi, yanlış yöntemlerle kilo alınabilir. Zayıflama yöntemi ne olursa olsun, egzersiz yapmayı yaşamımıza entegre etmeliyiz. Egzersiz yardımı ile incelme tamamen yönteme bağlıdır. İnsan bünyesine göre en uygun egzersiz seçilerek devam edilmesi önerilir. Bu egzersizlerde devamlılık çok önemlidir. Yarıda bırakılan her çaba size kilo olarak geri dönmektedir. Bu nedenle, incelme serüvenine aşlamadan önce dikkatli olunmalıdır. Uzun vadeli bir plan ile yola devam etmek size ve çevrenizdekilere psikolojik anlamda destek olacaktır. Metabolizmanın hızlandırılması ve beslenme planındaki değişiklik, bir egzersiz programı ile birleştirildiğinde hızlıca fayda gösterecektir. Bünyenin günlük ihtiyacı göz önünde bulundurularak, yakamayacağından fazlası tüketilmemelidir.

Egzersiz yardımı ile incelme konusunda bilinen yanlışlara da dikkat edilmelidir. Aç karnına yapılan spor, zamansız oluşturulan programlar, öğün atlama gibi oluşumlara asla yer verilmemelidir. Gün boyu hareketsiz kalmak da vücuda zarar veren bir olgudur. Vücuda zararlı olan tüm etkinliklerden uzak durulması önerilmektedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram