Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

EN SIK YAPILAN DİYET HATALARI

EN SIK YAPILAN DİYET HATALARI

Hızlı bir şekilde kilo vermenin hedeflendiği kimi durumlarda sık sık karşılaştığımız bazı diyet hataları makalemizde bilginize sunulmaktadır. Bu düzensiz sürede kişi yanlış bilinen doğruları hayatına sokarak bambaşka hatalarla maalesef hayatına devam ediyor. Birey metabolizması farklılık göstereceğinden dolayı önceliğimiz kişisel bir diyet programına dahil olmanızdır.

İlk sırada ve en çok yapılan diyet hataları içinde uzun süre aç kalmak ve öğün atlamaktır. Hızlı metabolizma size kilo verdirecek olan anahtardır. Bu nedenle aç kalarak ya da öğün atlayarak metabolizmanızı yavaşlatmış olacaksınız. Metabolizmayı canlı tutarken diğer yandan az kalorili besinler ile öğün atlamamak gerekmektedir. Fazla ekmek kullanımı kısıtlanmalı, karbonhidrat alımı normal seviyede tutulmalıdır. Tamamen beslenme programından çıkartılan karbonhidrat, çok yanlış bir tercih olacaktır. Vücuttaki suyun ödem olduğunu düşünüp daha az su içmek de size yarardan çok zarar getirecektir. Yeterli miktarda meyve yemek ve mevsiminde tüketmek kadar doğru bir yöntem daha yoktur. Doğru zamanda yenirse bir zararı yoktur.

Genellenen diyet hataları içinde sadece sebze ve meyve yiyerek zayıflanacağını sanmak tek tip beslenme olarak sayılacağından önerilmemektedir. Sadece protein alarak beslenmek ya da tek tip karbonhidrat ile beslenmeye devam etmek metabolizmayı olumsuz etkilemektedir. Diyet ürün olarak nitelendirilen ürünlerin sıkça tüketilmesi de faydadan çok zarar getirecektir. Yağ yakacağına inanılarak tüketilen sirke ve limon, aşırı kullanılmamalı ve yemeklerde hiç yağ kullanmamanın fayda sağlamayacağı unutulmamalıdır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram