Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

EVDE KENDİ KENDİME NASIL ZAYIFLARIM?

EVDE KENDİ KENDİME NASIL ZAYIFLARIM?

 

Zayıflama çalışmalarının çoğu günümüzde insanların yeterince vakit bulamaması nedeni ile evde yapılıyor.  Ancak pek çok kişi yanlış yöntemler izliyor. Diyet ya da spor yaparak evde kendi kendime nasıl zayıflarım diye merak eden kişiler için değinilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Beslenme Alışkanlıklarını Değiştirmek

Evde kendi kendime nasıl zayıflarım sorusuna cevap araya kişiler için yalnızca spor ya da egzersizlerin yetmeyeceğini belirtmek gerekir.  Bunun yanında beslenme alışkanlıkları ile yaşam tarzının da büyük oranda değişmesi gerekir. İşte ya da spor salonunda yaptığımız spor ve egzersizin yanında mutlaka sağlıklı beslenme tarzı benimsenmeli, buna göre hareket edilmelidir.

Bölgesel Egzersizler Yapmak

Bölgesel tarzda yapılan ve problem çözmeye yönelik çeşitli hareketler de spor egzersizleri içinde mevcuttur. Göbek ya da karın bölgesi kısmı için ters crunch hareketleri, destekli crunch egzersizleri, basen ve kalça bölgesi için bisiklet egzersizi, kalça kaldırma hareketi egzersizlikleri gibi egzersizler yaparak evde kendi kendinize zayıflamak oldukça mümkündür.

Düzenli Egzersizler Yapmak

Evde kendi kendime nasıl zayıflarım diyen kişiler için düzenli egzersizler yapmak sn derece önemlidir. Haftada 3 ya da 4 kez bir saat olacak şekilde düzenli egzersiz yapmak oldukça faydalı bir yöntemdir. Egzersiz ve spor yapmaya zaman bulamıyorsanız günlük işlerinizi çok daha aktif bir hale getirebilirsiniz. Örnek olarak vermek gerekirse asansör yerine merdivenleri kullanmak, gidilecek yer yakındaysa yürüyerek gitmek toplu taşıma aracında iseniz bir durak önce inmek ve mümkünse araba yerine bisiklet kullanmak, bahçe işleriyle uğraşın bu anlamda en güzel egzersiz çeşitleri olacaktır.

Kahvaltıya Özen Göstermek ve Atıştırmalıklardan Kaçınmak

Sağlıklı ve hızlı kilo vermenin altın kuralı sabahları yapılacak kahvaltının güzel olmasıdır. Akşam saatlerinden sabah saatlerine kadar geçen sürede vücudumuz gün içinde alınan tüm besinleri kullanıyor. Vücut da yeniden enerji sağlayabilmek adına yeni besinleri maddelerine gereksinim duyuyor.  İyi bir kahvaltıyla güne başlamak, konsantrasyonun ve gün içindeki hareketliliğin artmasını sağlar.  Ayrıca gün içinde atıştırmalıklarda uzak durmak da kendi kendinize zayıflamak için dikkat edilmesi gereken başka bir noktadır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram