Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

EVDE SQUAT EGZERSİZİ YAPMANIN NE GİBİ FAYDALARI OLUR?

EVDE SQUAT EGZERSİZİ YAPMANIN NE GİBİ FAYDALARI OLUR?

Selülitlerinizden ve kalçanızın şeklinden şikayetçiyseniz squat tam size göre. Özellikle bacak kaslarının çalışmasına ve bu şekilde selülitlerin kaybolmasına sebep olan squat spor salonlarında yapılabildiği gibi evde de yapılabilmektedir.

Squat egzersizleri sayesinde bacak kasları çalışır ve vücut şekillenir. Squat yapmanın farklı şekilleri vardır. Ancak en bilindik ve en çok uygulanan yöntem klasik squat hareketidir. Çok fazla ekipmana ihtiyaç duymadan yapılabilen squat hareketi bu sebeple evde kolaylıkla uygulanabilen bir egzersiz türüdür.

Klasik squat hareketi yapmak için öncelikle ayakta düz şekilde durup bacakları omuz genişliğinde açmalısınız.  Sırtınız eğilmemeli ve düz olmalıdır. Daha sonra sandalyeye oturup kalkıyor gibi dizlerinizi bükerek eğilip kalkma hareketi yapın. Ancak burada önemli husus belinizin kıvrılıp bükülmemesi gerektiğidir. Bu hareketi 15 kez 3 set halinde yapmak yeterli olacaktır. Ama daha etkili bir sonuç için kendinize 1 aylık bir program oluşturup sayıyı yükselterek gitmenin faydasını göreceksiniz.

Klasik squat hareketini bir süre yaptıktan sonra daha etkili bir sonuç için elinize ağırlık alarak deneyebilirsiniz. Bu sayede kol kaslarınız ve sırtınızda çalışmış olacak ve bütün vücut olarak sıkılaşmak mümkün olacaktır. İlk zamanlar squat yaptıktan sonra vücut alışana kadar zorlanabilirsiniz. Özellikle merdiven inip çıkarken ya da eğilip kalkarken bacak kaslarınız acıyabilir. Bu çok normal bir durumdur çünkü vücudun yapılan harekete alışma durumu vardır. Bu acı genellikle 5 gün ya da 1 haftaya geçip normale dönecektir.

Fit kalmak ya da zayıflamak için beslenmenin yanında egzersiz yapmayı da ihmal etmemek gerekir. Egzersizler sizin rahatsız olduğunuz ve şekillenmesini istediğiniz bölgelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak sizde evde kendi başına egzersiz yapamayanlardansanız bir zayıflama kampında grup halinde zayıflayıp vücut şekillendirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Fit kalın!

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram