Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

FİT BİR VÜCUDA SAHİP OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

FİT BİR VÜCUDA SAHİP OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak herkesin hayalidir. Peki fit bir görüntüye sahip olmak için neler yapılmalı? Gelin inceleyelim.

Herkesin hayali olan fit bir görüntüye sahip olmak çokta zor değildir. Ancak bilinmelidir ki fit bir vücuda sahip olmak sadece kilo vermek ya da zayıf olmak değildir. Fit olmak sıkı bir vücuda sahip olmak demektir. Yani kas oranı yüksek yağ oranı düşük ve estetik bir vücutta denebilir.

Fit bir vücuda sahip olmak için egzersiz şarttır. Dengeli ve düzenli beslenmenin yanında mutlaka egzersizde yapılmalıdır. Sağlıklı beslenerek abur cubur gibi paketli gıdalardan uzak durarak ve yeterli egzersiz programlarını uygulayarak hayal ettiğiniz görünüme kavuşmanız mümkün.

Fit bir vücut için yapacağınız egzersiz şeklide oldukça önemlidir. Vücudunuzda değişmesi ve düzelmesi gereken bölgelere odaklanarak istikrarlı ve düzenli şekilde yapılan egzersiz beslenme ile desteklenerek fit görünüm sağlanabilmektedir. Burada önemli olan vücudunuza yeteri kadar protein ve karbonhidrat alabilmekten geçer. Yağları yakabilmeli ve yerine protein alarak kas kütlenizi arttırmanız gerekmektedir.

Fit vücut için yağlı gıdalardan, hamur işlerinden, paketli gıdalardan, unlu mamullerden ve tatlılardan uzak durmalısınız. Özellikle tatlı göbek bölgesindeki yağların artışını tetikleyen bir yiyecektir. Fit görünüm sizin özgüveninizi arttıracak ve hem sıkı bir vücuda sahip olacaksınız hem de kendinize olan güveniniz artacak. Ayrıca egzersiz yapmaya başladığınızda sürekli tartılmayın ve kendi kendinize moralinizi bozmayın. Çünkü ilk zamanlarda özellikle kilo olarak çokta bir farkınız olmayabilir ancak zamanla vücut şekliniz oturacak ve fit görünüme kavuşacaksınız.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram