Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

GÜNLÜK SU İHTİYACI NASIL HESAPLANIR?

GÜNLÜK SU İHTİYACI NASIL HESAPLANIR?

Sağlıklı bir vücut için günlük su tüketim miktarı oldukça önemlidir. Su tüketim miktarı kişinin fizyolojik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple kişi kendini iyi tanımalı ve günlük ne kadar su tüketmesi gerektiğini hesaplayabilmelidir.

Günlük su ihtiyacı kişinin boyuna ve kilosuna göre farklılık göstermektedir. Örneğin 70 kilo birisi için günde en az 2 litre su tüketmesi gerekmektedir. Günlük su tüketim miktarı az olursa kişide baş ağrısı, böbrek ağrısı, halsizlik ve yorgunluk gözlemlenebilmektedir. İdeal su miktarını hesaplamanın bir yolu da kilodan ziyade idrar rengidir. İdrarınızın rengi sizin yeterli miktarda su tüketip tüketmediğinizi gösterebilmektedir.

Zayıflamak içinde oldukça önemli olan su metabolizma hızlandırır ve yağ yakımınızı kolaylaştırır. Bu sebeple diyet listelerinde de en önemli şey günlük su miktarıdır. Yeterli miktarda tüketilmeyen su zayıflamanızı zorlaştırabilmektedir. Sağlıklı beslenmenin yanında su tüketmeyi ihmal etmememiz gerekmektedir.

Günlük su ihtiyacı hesaplanırken yaş, boy ve kilo ön plandadır. Sağlıklı ve normal bir insanın günde en az 2,5-3 litre su tüketmesi tavsiye edilir. Bu miktarı yine siz kendi yaş, kilo ve boy orantınıza göre ayarlayabilirsiniz. Yeterince su tüketmeyen kişilerde çeşitli sağlık problemleri oluşabileceğinden ihmal edilmemesi gereken bir şeydir. Gün boyu baş ağrısı çeken kişiler genellikle hep migrenim var der. Ancak baş ağrınızın sebebi bile günlük ihtiyacınız olan su miktarını tüketmemenizden kaynaklanabilmektedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram