Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

HER SABAH YAPILMASI GEREKEN EGZERSİZLER

HER SABAH YAPILMASI GEREKEN EGZERSİZLER

Düzenli spor yapmak sağlık üzerinde çok ciddi olumlu etkiye sahip. Bunun bilincinde olan birçok insan her sabah yürüyüş, koşu ve farklı egzersizlerle güne başlayarak daha zinde ve neşeli bir hayat sürebiliyor. Yaşam standartlarını yükseltmek ve yaşam kalitesini artırmak için her gün spor ve egzersiz yapılması uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor.

Gün boyu enerjik olmak ve olaylara pozitif bakabilmek için evde herkesin her sabah yapabileceği egzersizler mevcut. Çok aşırıya kaçılmadan kolaylıkla yapılan bu egzersizler sayesinde hem vücudunuz daha dinç olacak hem de kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Bu çerçevede herkesin kolaylıkla yapabileceği egzersizleri burada belirtmek istiyoruz.

Kelebek Hareketi

Bağdaş kurmaya benzer bir hareket olan kelebek pozu daha çok yoga ve meditasyon sırasında tercih ediliyor. Rahatlamaya ve dengeli hissetmeye yardımcı olan kelebek pozu sırt üstü uzanarak ayakların pelvislere kadar yaklaştırılması şeklinde yapılan bir harekettir. Bir el karında diğer el ise göğüste olacak şekilde on kere nefes alınıp verilerek egzersiz tamamlanır.

Plank

Plank hareketi çeşitli omurga bozukluklarına karşı önlem olması açısından omurgayı güçlendirmek ve kamburluğu azaltmak için tercih edilen bir egzersiz. Şınav pozisyonuna benzeyen harekette eller yerine kollar yere konur ve vücut bu şekilde birkaç defa kaldırılarak nefes alınır ve egzersiz tamamlanır.

Yarım Köprü

Bütün vücudu rahatlatan bir hareket olan yarım köprü hareketi sırt üstü uzanmış bir şekilde dizleri bükerek ayaklar üzerinde hafif esneme şeklinde yapılıyor. Bacaklar da kalça genişliğinde açılır ve vücut en az üç kere yukarı aşağı esnetilir.

Boyun ve Omuz Egzersizleri

Genellikle gün boyu bilgisayar başında iş yapanlar için tavsiye edilen bu egzersizde oturarak eller başa konur. Diğer el yardımıyla boyun ve omuzlar farklı yönlerde hafifçe esnetilir ve bu şekilde ciddi rahatlama sağlanabilir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram