Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

HIZLI KİLO VERMEK

HIZLI KİLO VERMEK

Hızlı kilo vermek çoğu uzman tarafından sakıncalı bir durum olarak nitelendirilir. Bu kapsamda yapılan araştırmalar da bunu destekler nitelikte ancak hızlı kilo verme hususunda yapılan yanlış uygulamaların bu riski doğurduğu yine aynı araştırmalarda ortaya çıkan bir diğer gerçek.  İnsanların hızlı kilo vermek adına yaptığı en büyük yanlış kendilerini aç bırakmalarıdır. Küçük bir matematik hesabı ile aldıkları kalorinin yaktıkları kaloriden az olmasını sağlayan kişiler kısa vadede kilo verdiklerini zannetseler de uzun vadede işin boyutu farklılaşıyor.

 

Hızlı kilo vermek için insanların kendilerini aç bırakmaları yerine dengeli beslenmeye önem göstermeleri gerekir. Aç kalıp güçsüzleşmek yerine dengeli beslenerek sağlıklı kalmak çok daha makul bir tutum olacaktır. Her ne kadar çok küçük porsiyonlarda da olsa gece yemek yemek kilo alımına sebep olur. Bu nedenle kalori miktarı düşük olarak hesaplanan bu öğünün yemesi kilo vermeye yardımcı olmayacaktır. Sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmek için az yemek yemek yerine çok spor yapmaya çalışmak daha akılcı bir davranış olacaktır. Yalnızca yediğimiz yemekleri aynı tutup yapılan spor hareketlerini sayısının artırılması bile hızlı kilo vermek için küçük de olsa bir etki yaratacaktır.

 

Hızlı kilo vermek yalnızca diyet ya da yalnızca spor uygulamaları ile çoğu zaman mümkün olmayan bir durumdur. Hem sağlıklı kalıp hem de hızlı kilo vermek için bir uzmandan yardım almak ve belli kriterler eşliğinde bir plan oluşturmak gerekir. Bunun için insanlar bilinçlenmeye devam ettikçe sağlık merkezleri ve zayıflama kampları gibi alanlara ilgilerini artırmakta, burada uzmanlar tarafından gözetim altında zayıflamaya çalışmaktadır. Sonuçlar göz önünde tutulduğunda bu uygulamaların çok yüksek derecede başarıya ulaştığı net bir şekilde görülüyor.

 

Düzenli antrenmanlar eşliğinde gerekli beslenme planı hazırlanarak başlanan kilo verme süreçleri geçmişte olduğu gibi günümüzde de başarılı sonuçlar verecektir. Ve bu sayede sağlıklı vücutlara kavuşan kişiler yaşamlarının geri kalanında beslenmesine, uyku düzenine ve su içme sıklığına dikkat etme alışkanlığı kazandığından tekrar aşırı kilo problemi ile yüksek oranda karşılaşmayacaktır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram