Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

HIZLI KİLO VERMEK SAĞLIKLI MIDIR?

HIZLI KİLO VERMEK SAĞLIKLI MIDIR?

Fazla kilolarından rahatsız olan kişiler hızlı kilo vermenin yollarını aramaktadır. Peki hızlı kilo vermek sağlıklı mıdır? Yoksa yavaş yavaş kilo vermek mi gerekir? Bu soruların cevabı yazımızda.

Hızlı kilo vermek bilinçsizce yapıldığı sürece sağlıklı bir davranış değil aksine zararlıdır. Çünkü hızlı kilo verince genellikle yağdan gitmesi gereken kilolar kastan ve sudan gitmektedir. Bu da tavsiye edilen bir kilo verme çeşidi değildir. Bunun haricinde genellikle yetersiz beslenerek kilo vermeye çalışan kişilerde halsizlik, baş dönmesi, mide ve sindirim rahatsızlıkları görülebilmektedir. Ayrıca yetersiz beslenmeden kaynaklı çeşitli vitamin, protein vb. eksikliği ile birlikte bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olmaktadır.

Uzmanların tavsiyesi hızlı kilo vermekten ziyade yavaş yavaş ama etkili kilo verebilmektedir. Çünkü hızlı verilen kilolar bir süre sonra tekrar geri alınabilmektedir. Ayrıca hızlı kilo verilince vücutta sarkmalar ve çatlaklar oluşabilmekte ve bu da kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Dengeli ve sağlıklı beslenerek, abur cubur gibi fazla kalorili yağlı atıştırmalıklardan uzak durarak etkili zayıflamak mümkün. Bunun haricinde hızlı kilo verdiren diyetleri bilinçsizce yapmanın zararlarından bahsettik. Ancak bazı diyetlerde hızlı kilo vermek uzman ya da diyetisyenler sayesinde mümkün olabilir. Diyetisyenlerin sizin kilonuza ve yaşınıza göre hazırladığı özel bir diyet sayesinde hızlı kilo da verebilirsiniz. Burada önemli olan buna diyetisyeninizin karar vermesini sağlamak. Hızlı kilo vermek herkesi heyecanlandıran bir durum gibi gözükse de zamanla anlayacaksınız ki yavaş yavaş ama sağlıklı kilo vermek her şeyden önemli.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram