Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

HIZLI ZAYIFLAMAK İÇİN YAPILAN HATALAR

HIZLI ZAYIFLAMAK İÇİN YAPILAN HATALAR

Birçok insan hızlı kilo vermek için kendisini aç bırakmak gibi hatalar yaparak sağlığına zarar vermektedir. Hareketsiz bir yaşam yavaş bir metabolizmaya sahip olma gibi nedenlerden dolayı insanlar istemedikleri kilolara sahip olurlar.

 Erkeklerde genellikle yağlı gıda tüketimi, kadınlarda ise hareketsizlik veya metabolizmanın yavaş çalışmasından kaynaklanan kilo alma problemi ortaya çıkar. İnsanlar bu kilolardan kurtulmak için farkında veya farkında olmadan yanlış uygulamalar yaparlar. İlk başlarda hatalı uygulama yöntemleri ile kilo verseler bile beraberinde vücutlarında çeşitli sağlık sorunları da ortaya çıkmaya başlar. Yapılan hatalı uygulamalardan ilki kişinin kendini aç bırakmasıdır. Kişi kendini aç bıraktığında zayıflamaz aksine daha fazla yeme ihtiyacı hisseder. Uzun süre aç kalmak halsizlik hissi, kan şekerinin düşmesi hatta kişinin kendini aç bırakma durumunun devam etmesi halinde migren ve algısal bozukluklar görülebilir. Hızlı zayıflamak için yapılan hatalardan biri de metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya çalışmak için bitki çaylarının fazla tüketilmesidir. Bitki çayları masum görünse de fazla kullanımda tüketilen bitki çayının türüne göre çeşitli zararları vardır. Örneğin son zamanlarda popüler olan ve doğal bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, 2 bardaktan fazla tüketildiğinde mide bulantısı zihin bulanıklığı gibi zararlı etkiler gösterebilir.

  Son olarak zayıflamak için yapılan hatalardan biri spor yapmamaktır. Spor yapmadan uygulayacağınız diyetle istediğiniz verimi alamazsınız. Günlük düzenli olarak 15-20 dakika yürüyüşe çıkabilir, evde basit squat hareketleri yapabilirsiniz. Yapılmaması gereken diğer bir hata da televizyonlarda veya sosyal medyada gördüğünüz ilaç reklamlarına kanıp hiç araştırmadan satın almanız. Bitkisel veya kimyasal zayıflama ilacı reklamı gördüğünüzde araştırmadan ve doktorunuza sormadan kesinlikle alıp kullanmayın. Hızlı zayıflamak için yapılan bu hatalardan kaçınmalı, hızlı zayıflamak yerine sağlıklı ve kontrollü bir şekilde zayıflama seçeneklerini gözden geçirmelisiniz

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram