Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

İP ATLAYARAK KİLO VERİLİR Mİ?

İP ATLAYARAK KİLO VERİLİR Mİ?

Kilo verme sürecinde insanlar hangi sporun daha etkili kilo verdirdiğini merak etmektedir. Özellikle profesyonel olarak sporcu olan kişilerin kilo vermeye yardımcı olan ip atlama egzersizini sıkça kullanmaktadır. Kardiyo egzersizi sayılan ip atlama etkili kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

İp atlayarak dakikada yaklaşık 10 kalori yakabilirsiniz. Her gün arttırılarak ip atlanması tavsiye edilmektedir. Ayrıca ip atlayarak kalori yakmanızın dışında kas kütlenizi de arttırmış olacaksınız. Bu sebeple sıklıkla tavsiye edilen bir egzersiz türüdür.

İp atlamanın vücutta bölgesel olarak nerelere etkili olduğundan söz edersek öncelikle karın bölgesini sıkılaştırdığını söyleyebiliriz. Bunun haricinde baldırlarınızın da güçlenmesini sağlayacaktır. Ancak her ne kadar ip atlamak hızlı kalori yakmanıza sebep olsa da sadece ip atlayarak kilo vermek pek mümkün değildir. İp atlamanın yanında mutlaka etkili bir diyette uygulanması gerekmektedir.

İp atlamak yağ yakmaya sebep olmakta ancak düzenli ve etkili zayıflama için yanında mutlaka birde sağlıklı beslenmeye geçilmesi gerekir. Sağlıklı beslenme zayıflamak için altın kuraldan en önemlisidir. Kardiyo gibi etkili egzersizlerle desteklendiğinde ise güzel sonuçlarla karşılaşmak mümkün olacaktır. Bu sebeple ip atlamayı gün gün arttırarak devam etmeli ve yağ yakımınızı da bu sayede hızlandırmalısınız.

İp atlamanın zayıflama haricinde kalbe de birçok yararı mevcuttur. İp atlamak kalp sağlığını düzenleyip kalbin ritmini arttırarak düzenli çalışmasını sağlar. Ayrıca stres kaynaklı baş ağrısına da çözüm niteliğindedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram