Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KAPALI ORTAMDA SPOR YAPMAK FAYDALI MI?

KAPALI ORTAMDA SPOR YAPMAK FAYDALI MI?

Spor yapmanın insana faydaları saymakla bitmiyor. Vücudu egzersiz ile zinde tutarken, günlük ihtiyacımız olan besinleri alarak sosyal yaşamımıza devam etmek bizi daha başarılı yapmaktadır. Peki kapalı ortamda spor yapmak ile açık ortamda spor yapmak arasındaki farkları hiç düşündünüz mü? Kısaca makalemizde bu konudan bahsedeceğiz.

 Doğru nefes alımı konusunda yeterli bilgiye sahipseniz, spor ortamının çok da önemi bulunmuyor. Açık ortamda spor yapmanın yerini tabi ki hiçbir şey tutmaz, ama eğer imkânınız yoksa bu spor yapmanıza engel değil. Salon sporları olarak bilinen türleri tercih ederek fit kalma sürecinizi devam ettirebilirsiniz. Kapalı ortamda spor yapmak sizlere aynı oranda fayda sağlayacaktır. Burada önemli olan konu ise alanın yeterli şekilde havalandırılması gerekli olduğudur. Özellikle pandemi döneminde maske ile spor yapmanın zararları bulunmaktadır. Nefes almanızı etkileyecek her türlü koşulu dışarıda bırakmanız gerekir. Toplu alanlarda spor yapmanın en büyük riski nefes yoğunluğudur. Birden fazla kişinin aynı ortamda soluduğunu düşündüğünüzde durumun ciddiyetini anlayabilirsiniz. Nefes aldıkça karbondioksiti dışarı vereceğimiz için alan yeteri kadar havadar olmalıdır.

Spor yapmadan önce en az 5 dakika vücudun ısıtılması ve sonrasında spora başlanması önerilir. Bu ısınma, kapalı ortamda spor yapmak için de geçerlidir. Kasların ve iç organların yeteri kadar spora hazır olması sağlıklı spor sürecini hızlandırmaktadır. Spor sırasında bol sıvı tüketmek de önerilmektedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram