Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KARANTİNA DÖNEMİNDE EVDE YAPILABİLECEK EGZERSİZLER

KARANTİNA DÖNEMİNDE EVDE YAPILABİLECEK EGZERSİZLER

İçerisinde bulunduğumuz covid-19 döneminden dolayı evlerimizde bolca vakit geçirir olduk. Özellikle karantina dönemlerinde evde yapacak bir şey bulmakta zorlanabiliyoruz. Birde üzerine spor salonlarının da kapanması ile herkesin kafasında evde de zayıflayabilir miyim oluyor.

Karantina döneminde evde hareketsiz kalmaktan çoğu insanda kilo problemleri ortaya çıkmıştır. Bu kiloları verebilmek adına kimileri diyete başvururken kimileri de egzersiz yapmaktadır. Spor salonlarının da kapanması ile birlikte bazı kişiler evde egzersiz yapmayı çok zor ya da gereksiz görmektedir.

Egzersiz çeşitleri oldukça fazla olduğundan öncelikle amacınızı belirlemelisiniz. Bölgesel olarak rahatsız olduğunuz yağlardan mı kurtulmak istiyorsunuz? Vücut mu geliştirmek istiyorsunuz? Yoksa fazla kilolarınızdan tamamen kurtulmak mı istiyorsunuz? Bunu belirledikten sonra hedefinize uygun egzersiz çeşidini seçmeniz gerekir.

Karantina döneminde evde yapılabilecek belli başlı egzersizler;

Şınav: Omuz, karın ve göğüs gibi birçok bölgeyi bir anda çalıştırmaya yarayan şınav oldukça etkili bir egzersizdir. Normal şınav hareketine eğim katarak zorlanmayı arttırabilir ve daha iyi sonuçlar da alabilirsiniz.

Hit: Hit egzersizleri kısa süre içerisinde oldukça kalori yakmayı sağlayan ve kalp atışını hızlandırarak vücudu harekete geçiren bir egzersiz türüdür. Bu egzersizler genellikle 15 dakika sürmektedir.

Squat: Kalça ve bacakları çalıştıran oldukça etkili bir diğer egzersizde squattır. Bu egzersiz ile hem bacak güçlendirmek hem de kalça şekillendirmek mümkündür. Egzersizin daha da etkili olmasını istiyorsanız ağırlıkta kullanabilirsiniz.

Pilates: Pilatesin vücudu esnetme ve şekillendirme etkisini duymayan yoktur. Bu egzersizi bir pilates topu alarak ya da belirli videolar izleyerek yapabilirsiniz.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram