Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO ALMANIN NEDENLERİ

KİLO ALMANIN NEDENLERİ

Kilo problemleri hayatımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Kilolarından rahatsız olan birçok kişi neden kilo aldığını bile bilmez. Kilo vermenin yollarını aramadan önce kilo almanın sebeplerinin incelenmesi gerekir. Herhangi bir rahatsızlıktan dolayı mı yoksa hareketsiz kalmaktan mı ya da çok fazla yiyip bunları yakacak kadar enerji sarf edememekten mi bunlar bilinmez. Kilo almanın birçok nedeni vardır. Eğer neden kilo aldığınızı bilirseniz kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Gün içerisinde yakılan enerji miktarından daha fazla kalori alırsak kilo almış oluruz. Yenilen yiyeceklerden alınan kalori miktarları kontrol edilmeli, sağlıklı beslenilebilmelidir. Diyet programları sizin vücut yapınıza yaşınıza ve yakacağınız kalori miktarına göre belirlenerek zayıflamanıza yardımcı olabilir. Bunun haricinde yiyeceğiniz ürün içerikleri de önemlidir.

Paketli gıdalar, unlu mamuller, kızartmalar ve şeker tüketmek kilo almanıza sebep olur. Bunlar yerine meyve, sebze ve protein içeren gıdalar yenmeli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Yediklerinize dikkat etmenize rağmen hala kilo alıyorsanız bir doktora başvurmalı ve değerlerinizi kontrol ettirmelisiniz. Kadınlar özellikle menopoz, gebelik ve regl dönemlerinde kilo almaktadır. Fakat bu dönemlerin haricinde de kilo alımı oluyorsa tiroid bezlerinden hormon bozukluklarına birçok farklı nedenden dolayı kilo alıyor olabilirsiniz. Detaylı inceleme için bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Kilo aldıran bir önemli neden ise akşam geç saatlerde yemek yemektir. Akşam saatlerinde vücut enerji yakamadığı için alınan kalori kilo olarak vücuda depolanır. Bu da hızlı kilo almaya sebep olur. Ayrıca kilo almaya sebep kullandığınız ilaçlarda olabilir. Depresyon ilaçları, doğum kontrol hapları, insülin tedavisi gibi daha birçok neden kilo almanıza sebep olabilir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram