Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO VERME KAMPI NEDİR?

KİLO VERME KAMPI NEDİR?

Hem sağlıklı şekilde zayıflamak hem de tatil yapmak için iyi bir fırsat olan kilo verme kampı günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Çeşitli evrelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan zayıflama kampları ülke içerisinde genellikle güney bölgelerde uygulanır. İsteğe bağlı olarak yurtdışında düzenlenen kilo verme kampları da vardır. Bunlardan hangisinin tercih edileceği kişiden kişiye farklılık gösterir.

Kilo verme kampı içerisinde düzenli ve sağlıklı beslenme programı uygulanır. Alkol, sigara, şeker gibi zararlı içeceklerin yerini taze meyve sularının aldığı bu kampta doğal ve organik beslenme şekli hakimdir. Kampa katılan kişilere beslenme ile ilgili tüyolar verilmekte olup bunların yaşam tarzı haline dönüşmesi için çalışmalar yapılır.

Sağlıklı Kilo Verme Kampı

Sağlıklı kilo verme kampına katılan kişilere yaşam koçu eşlik etmektedir. Sabahları güne egzersizle başlayan katılımcıların bu süre zarfında bilgisayar, telefon, gazete gibi iletişim araçlarından uzak durmaları beklenir. Bunun amacı ruhen ve bedenen dinginlik sağlamaktır.

İnsanları hayal ettiği sağlıklı ve ince vücuda kavuşturmak hedefiyle düzenlenen kilo verme kampı zihinsel ve fiziksel çalışmaları kapsar. Yatılı olarak düzenlenen bu kamp için genellikle doğa ile iç içe olan mekanlar tercih edilir. Doğanın getirdiği huzur ve rahatlama ile birlikte kilo verme sürecinde başarıya ulaşma olasılığı daha da artar. Bu nedenle zayıflama kamplarına olan ilgi her zaman fazladır.

Kilo Verme Kampı Nasıldır?

Kilo sorunun yaşayan kişi sayısının günden güne daha da artmasıyla birlikte buna çözüm bulabilmek adına kilo verme kampları oluşturulmuştur. Sağlıklı beslenme, diyet, sağlıklı egzersiz programları ve buna benzer uygulamaların bir araya gelmesiyle oluşturulan bu kamplar doğa ile iç içe zaman geçirilecek şekilde planlanır. Doğanın getirdiği huzuru avantaja çevirerek kilo verme sürecini hızlandıran zayıflama kamplarında her gün farklı parkurlarda yürüyüşler yapılır ve hayal edilen bedene kavuşmayı sağlayacak aktiviteler düzenlenir. Bunların sayesinde ruh ile bedenin bütünleşmesi sağlanarak kilo vermek mümkün hale getirilir. Elde edilen sonuçlar istenilen düzeyde olduğundan dolayı kilo verme kamplarına olan ilgi her zaman fazladır.

Neden Kilo Verme Kampları?

Kilo sorunu yaşayan pek çok insan iradesine sahip çıkamamakta ve bireysel olarak kilo verememektedir. Bu nedenle en iyi çözüm kilo verme kampları olmaktadır. Ben kilo vermeyi başaramıyorum diyen insanların hayatlarında büyük ölçüde değişiklik meydana getiren bu kamplar aşırı kilolu kişiler için iyi bir seçenek olmaktadır. Kamp süresince katılımcılara sağlıklı beslenmenin detaylarına dair bilgiler verilir. Verilen kilonun korunabilmesi adına bu bilgilerin yaşam tarzı haline getirilmesi ve benimsenmesi gerekir. Düzenli ve sağlıklı beslenme egzersiz programı ile desteklendiğinde insanlar hayal ettiği vücuda kısa süre içerisinde sahip olabilmektedir. Bu tarz insanlar nasıl beslenmeleri gerektiğini bildiklerinden dolayı sağlık problemlerinden de uzak kalmaktadırlar.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram