Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO VERMEK İÇİN EN ETKİLİ EGZERSİZLER

KİLO VERMEK İÇİN EN ETKİLİ EGZERSİZLER

Kilo vermek isteyenler genellikle hangi egzersizin daha etkili olduğunu bilmezler. Sadece yürüyüş ya da koşunun kilo vermede etkili olacağını düşünürler. Ancak örneğin 1 saat zamanınız var ise bu zamanı en etkili şekilde değerlendirmek için yapılacak egzersizlerin kaç kalori yakacağı önemlidir ve bu yüzden yürüyüş ya da koşudan daha etkili egzersizler vardır. Gelin bu egzersizleri inceleyelim.

İp Atlamak

İp atladığınızda, tüm vücudunuz çalışacağı için daha çok kalori yakarsınız. Ayrıca ip atlamak vücudunuzun koordinasyonunu, denge ve dayanıklılığını arttırır.

İp atlamak hem kalori yakmanızı sağlar hem de birçok hastalığa iyi gelir. İp atlamak için spor salonlarına, spor aletlerine ya da ekipmanlara ihtiyacınız yok. Bu yüzden herkesin ulaşabileceği bir atlama ipi ile kilo vermeniz mümkün.

İp atlayarak özellikle iç bacak ve karın kısmının erimesine yardımcı olabilirsiniz.

Bisiklete Binmek

Bisiklete binmek bir spor ya da egzersizden ziyade daha çok bir aktivitedir. Eğlenceli bir şekilde bisiklete binerken kilo verebilirsiniz. 1 saat bisiklete binmeniz yaklaşık 1500 kalori yakmanıza sebep olmaktadır.

Bisiklete binerek hem bacak kısımlarınızı güçlendirebilir hem de şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle bacak kısımlarındaki yağlarınızdan şikayetçiyseniz bisiklete binerek yağ yakmaya başlayabilirsiniz.

Squat Yapmak

Squat yaparak bacaklarınızı ve kalçanızı şekillendirebilirsiniz. Ayrıca squat yaparak vücudunuzu şekillendirmenizde mümkün. Squat yapılırken dikkat edilmesi gereken öncelikle doğru yapıyor olmanızdır. Onun dışında da düzenli yapmanız gerektiğidir. Etkili sonuçlar için düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Squat yaparken kollarınızı da çalıştırmak isterseniz elinize ağırlık alarak yapmanız gerekmektedir. Böylelikle aynı anda hem bacak ve kalça hem de kolunuz çalışmış olur.

 

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram