Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO VERMEK İSTEYEN BİR KİŞİ NASIL BESLENMELİ?

KİLO VERMEK İSTEYEN BİR KİŞİ NASIL BESLENMELİ?

Günümüzde birçok kişi kilo problemi yaşıyor. Fazla kilolardan kurtulmak ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak için de beslenme alışkanlığı ve diğer faktörler büyük önem taşıyor. Diğer faktörler dediğimiz ise düzenli spor yapmak, stresten uzak kalmak vb. sağlığı etkileyici unsurlar olarak belirtebiliriz. Bu çerçevede kilo vermek isteyenler için birçok yöntem ve liste tavsiye ediliyor. Bunların kimi netice veriyor kimisi ise kilo problemine farklı problemler ekleyebiliyor.

En başından başlamak gerekirse kilo vermek isteyen kişilerin beslenme alışkanlığını belirli bir düzene oturtmaları gerekiyor. Alınan gıdaların kalorilerinin yüksek olmaması vücudun yakabileceği kaloriden fazlasının tüketilmemesi gibi durumlar kilo vermeye yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kimi insanın metabolizması gayet hızlı çalışırken aldığı gıdalar herhangi bir kilo problemine yol açmıyor. Bazı insanların ise metabolizması aynı hızda çalışmıyor ve su içse kiloya dönüşebiliyor. Bu yüzden kilo vermek için en önemli faktörlerden biri de insanın kendi vücudunu, vücut yapısını tanıması ve beslenmesini buna göre ayarlamasıdır.

Bunlarla birlikte kilo vermenin en etkili yolu diyet yapmak, detoks programları uygulamak. Ancak bu programları kulaktan duyma bilgilerle değil bir uzmandan destek alarak uygulamak gerekiyor. Yağlı gıdalar, kızartılmış yiyecekler, çikolata ürünleri, kimyasal içerikli dondurulmuş ürünlerin tüketilmesini bırakarak daha doğal ve sebze, tahıl odaklı besinler tüketmek de kilo vermek isteyen kişilerin yardımcısı olacaktır.

Yine kilo vermek isteyenlerin yemek saatleri de önem taşıyor. Gece geç saatlerde yenen yemekler ve sabah kahvaltının yapılmaması veya geçiştirilmesi, gün içinde de sadece atıştırmalıkla yetinmek ciddi bir beslenme problemini ortaya çıkaracağından beslenme saatlerine dikkat ederek sık aralıklı ancak az porsiyonlarla beslenmek gerekiyor.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram