Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO VERMEK İSTİYORUM AMA VEREMİYORUM

KİLO VERMEK İSTİYORUM AMA VEREMİYORUM

   Günümüzde kilo vermek isteyen, kilolarından rahatsızlık duyan pek çok kimse vardır ve yapılan araştırmaların sonucuna göre de bu insanların sayısı günden güne artmaktadır. Çoğu insana göre “kilo vermek” ibaresi çok basit bir şey gibi gelse de bu süreç ciddi bir kararlılık ister. İnsanlara kilo vermek istediğinizi dile getirdiğinizde her ağızdan bir şey çıkar, konu ile uzaktan yakından alakası olmayan insanlar bile size bu konuda tavsiyeler vermeye başlar. Ancak bu tavsiyelerin çoğu bilimsel bir dayanaktan oldukça uzak olmaktadır. Zayıflama konusunda oldukça tecrübe sahibi olduğumuzdan sizlere, yani kilo verme konusunda kararlı olanlara birkaç tavsiye vereceğiz.

Kilo vermeyi kafaya koyanların ilk yapması gereken şeylerden biri düzenli, dengeli beslenmek olacaktır. Kişi kendine uygun bir beslenme rutini oluşturmalıdır. İnsanların çoğu beslenme programlarını haftalık ya da aylık olarak uygulamaya kalkar. Bu uygulama kısa vadede başarılı olsa dahi uzun vadede çoğu zaman başarısızlık ile sonuçlanmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise insanların sonuç aldıktan yani gelişme gözlemledikten sonra beslenme programlarını terk etmeleridir. Yani bu uygulamaların kalıcı ve etkili bir sonuç verebilmesi programın bir rutin haline gelmesine bağlıdır.

Beslenme Programı Oluşturmak

Beslenme programınızı kendinizin hazırlamasını pek tavsiye etmemekteyiz. Profesyonel bir yardım alınarak hazırlanan beslenme programları daha etkili sonuçlar verecektir. Örneğin bir diyetisyene başvurduğunuzda diyetisyeniniz yüksek ihtimalle sizden bir kan tahlili talep edecek ve herhangi bir hastalığınızın olup olmadığını kontrol edecektir. Örneğin insülin direnci olan insanların kilo vermesi neredeyse imkansıza yakındır. Eğer böyle bir hastalığa sahipseniz alacağınız profesyonel bir yardım sayesinde en etkili sonuca ulaşabileceksiniz. Kilo vermek isteyen insanların en dikkat etmesi gereken hususlardan biri şeker tüketimidir. Şeker içerikli besinlerden uzak durulmadığı müddetçe zayıflama süreci tam bir işkenceye dönüşecektir. Ayrıca bunun yanında su tüketimi artırılmalıdır. Zayıflamayı isteyen birey saatte en az 1 bardak su tüketmelidir. Aslında bu tavsiye sadece zayıflamak isteyenler için değil, sağlıklı yaşamak isteyen her birey için önemlidir. Bu ve bunun gibi tüm detaylar hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram