Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO VERMENİN YOLLARI

KİLO VERMENİN YOLLARI

Umanlar tarafından kilo vermenin birden çok yolu olduğu söyleniyor. Kilo problemi bulunan ve bu aşamada zayıflamak için yola arayan kişilerin de bildiği onlarca yol olabilir. Ancak kilo vermenin yolları denildiğinde bilinenin aksine farklı yollar da bulunur ve bu yolların bilinenlerin aksine çok daha etkili sonuç verdiğinden söz edilebilir.

Kilo vermenin yolları denildiğinde akla ilk olarak günlük düzenli su tüketiminin yapılması gerektiği gelmelidir. Günlük su tüketimine dikkat etmek ilk başta insanlara çok önemli bir etken olarak görünmese de aslında oldukça belirleyicidir. Suyun metabolizma hızını artırması kalori yakımına doğrudan etki ettiğinden sadece düzenli su içerek bile kilo verimi mümkündür.

Bir başka kilo verme yolu da hemen herkesin bildiği gibi beslenme alışkanlıklarına dikkat etmektir. Pek çok kişi kilo vermek için yalnızca egzersiz yapmayı dener. Ancak yalnızca egzersiz yapmak uzun vadede kilo verilmesine etki eden bir durum değildir. Bu anlamda beslenme alışkanlıklarını bir düzene oturtulması fazlasıyla yarar sağlayacaktır.

Kilo verme yolları kapsamında değerlendirilecek başka bir önemli husus porsiyonları küçültmektir. Aç kalarak kilo vermek herkesin denediği ve bir türlü sonuç alamadığı bir zayıflama yöntemidir. Aç kalarak zayıflamaya çalışmak yerine günlük yenilen yemeklerdeki miktarı küçültmek çok daha akılcı bir yoldur. Hiç yemek yemeden aç kalarak kilo vermeye çalışmak ciddi sağlık sorunlarına yola açacakken, porsiyonları küçülterek öğünleri sürdürmek belirli bir süre sonunda kilo kaybına ortam hazırlayacaktır.

Kilo vermenin en etkili yollarının başında elbette ki egzersiz yapmak gelir. Kilo vermenin dışında estetik bir görüntü kazanmak ve kalp damar hastalıklarından korunmak için faydaları bulunan egzersiz çalışmaları düzenli olarak yapıldığında kısa zamanda istenilen seviyeye gelinmesini sağlar. Spor hareketlerine düzenli beslenme alışkanlıkları eklendiğinde alınan sonuç çok daha yüksek seviyede olacaktır.

Kilo verme aşmasında değerlendirilebilecek onlarca farklı kilo verme yöntemleri bulunur. Bu yollardan her biri düzenli yapıldığında sonuca ulaşılmasını sağlar. Ancak burada belirleyici etken sürekli yapılmasıdır. Belli bir inanç ve azimle yapılan her türlü zayıflama çalışması sonunda kilo verimini rahatlıkla sağlayacaktır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram