Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİLO VERMEYİ ENGELLEYEN HASTALIKLAR

KİLO VERMEYİ ENGELLEYEN HASTALIKLAR

Çok farklı diyetler denediğiniz halde kilo verememekten dert yanıyor ama sonuç olarak bir çözüm bulamıyorsanız hata sizde olmayabilir. Buna sebep, bir hastalık olabilir. Uzmanlar, bazı hastalıkların kilo vermeye engel olabildiğini, hatta kilo almanıza bile sebep olabileceğinizi hatırlatıyor. Öncelikle, ideal kiloya ulaşabilmek için gerekli analizlerin yapılması gerekiyor.

Halk arasında bilinen kilo vermeyi engelleyen hastalıklar, genellikle şeker, troid ve psikolojik sorunlar olarak dillendirilir. Fakat bunların dışında insülin olarak tanımlanan ve vücuda alınan şekerin olumlu kullanılması ve iz miktarının depolanmasına neden olur. Direnci ise kullanılmasını ve hücre içerisinde yakılmasını zorlaştırır. Bu durum da kilo almaya sebep olurken, kilo vermeye engel olmaktadır. Farklı hormon bozuklukları da olumsuz kilo seyrine neden olmaktadır. Kadınlarda menopoz, yaş itibari ile kilo vermeyi zorlaştırabilir. Kansızlık olarak bilinen anemi ve reaktif hipoglisemi sorunları da toplumsal anlamda kilo sorunlarını temsil etmektedir. Yaş ve cinsiyet kavramlarının da çeşidine göre şekillenen kilo yapısı, zamanla değişkenlik göstermektedir. Kilo vermeyi engelleyen hastalıklar, çözümsüz olarak görülmemelidir. Bir an önce tedavisine başlanarak sonuç hızlandırılabilir.

Eğer siz de kilo vermeyi engelleyen hastalıklar sahibi iseniz bir an önce profesyonel yardım alarak ideal kilonuza ulaşabilmek için bir adım atabilirsiniz. Erken teşhis ve tedaviye giden yolun kısalması ile kaliteli bir yaşama sahip olabilirsiniz. Hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren her türlü metayı günlük rutinimize dahil etmeliyiz.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram