Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KIŞ AYINDA ZAYIFLAMAK DAHA KOLAY

KIŞ AYINDA ZAYIFLAMAK DAHA KOLAY

Bilindiğinin aksine kış aylarında zayıflama konusunun daha kolay olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yaz aylarında havanın ısınması ile insanların daha fazla hareket ettiği biliniyor. Aksine kış günlerinde bu hareket azaldığı için kilo almaya elverişli olarak görülebilir. Soğuk havaların kilo vermede yardımcı rol oynadığını duyduğunuzda biraz şaşırabilirsiniz.

Günlük harcayabileceğimiz enerji miktarına kavuşabilmek için öğünlerde alacağımız kalori miktarı karşılanmalıdır. Fazlası alındığında yağ depolaması yapacağı için vücudumuzu tanımalı ve nabza göre şerbet vermeliyiz. Soğuk havalarda insan metabolizması ısınmak için yağ yakma eğilimine girer. Bu durumda yanan yağlar enerjiye döner ve vücudun ihtiyacı olanı karşılar. Ortam ne kadar soğuk olursa, yakılan yağ oranı da artacaktır. Bu demek değildir ki ortam buz gibi olmalıdır. Ortam ısısını dayanılabilecek şekle getirmek doğru olacaktır. Böylece, kış aylarında zayıflamak daha kolay olacaktır.  Yediklerimizde biraz daha dikkat ederken, bir yandan da egzersizlere devam ederek, kış aylarında kilo vermeye devam edebilirsiniz. Hareketsiz kalmak ve düzensiz beslenmek size kilo aldırarak mutsuz edecektir.

Her mevsimde taze sebze ve meyveleri düzenli tüketerek sağlıklı beslenebilirsiniz. Kış aylarında da mevsim meyve ve sebzelerini yemek size güç katacaktır. Kış aylarında zayıflamak diğer aylara göre metabolik olarak kolaylık sağlamaktadır. Bol sıvı tüketmek de kilo vermenize destek olarak görülmektedir. İçmek istemeseniz bile su içmek için kendinizi zorlamalısınız.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram