Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 532 304 09 01

E-Maİl

info@fitkamp.net

  KİŞİSEL ANTRENÖR

  KİŞİSEL ANTRENÖR

 Kişisel antrenör ya da bir diğer bilinen ifade ile personel trainer son zamanların en gözde mesleklerinden biri haline gelmiştir. Peki nedir bu kişisel antrenör, neler yapar ve gerçekten zayıflamaya yardımcı olabilirler mi? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kişisel antrenör; özel antrenman programları hazırlayan, antrenmanlarda hangi hareketlere ağırlık verilmesi konusunda uzman olan, sakatlanma ya da yaralanmalara karşı tedbirli davranan, antrenman dalı konusunda profesyonel kişidir. Kişisel antrenör seçiminde dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi antrenör seçimidir. Seçilecek antrenörün mutlaka sertifikalı olması gerekmektedir. Ayrıca antrenörünüz sizinle son derece koordine bir biçimde hareket etmelidir. Esneklik artırma, bölgesel yağları yakma, tanımlanmış kas tonumu yaratma, kardiyovasküler zindeliği artırma gibi konularda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Kişisel antrenör size ihtiyacınız olan motivasyonu ve zindeliği sağlama becerilerine de sahip olmalıdır. Çünkü sizin bu antrenmandan hedeflediğiniz başarıya ulaşmanız süreçteki motivasyonunuz ile de doğrudan ilgilidir. Kişisel antrenörünüz bu süreçte sizi başarıya ulaşmanız konusunda motive etmeli ve buna inandırmalıdır. Ancak hayalperest davranılmaması da önemlidir. Hedefler rasyonel bir biçimde belirlenmeli ve sizin de sınırlarınız, kapasiteniz göz önünde bulundurularak çalışmalara başlanmalıdır.  Biz de Fitkamp olarak oldukça başarılı kişisel antrenörlerle çalışmaktayız. Zayıflama kampı için kişisel antrenör en önemli hususlardan bir tanesidir.

Anlaşacağınız kişisel antrenör sizin adeta spor yaşamınızdaki bir rehberiniz, yol göstericinizdir. Sizi yakından tanımalı, yaşam tarzınızı ve rutininizi bilmeli, mevcut rahatsızlıklarınız varsa bilgi sahibi olmalı ve beklentilerinizi bilmelidir. Bu sayede kişisel antrenörünüz size çok daha rahat bir yol haritası çıkaracak ve süreçteki başarı imkânınız artmış olacaktır. Kişisel antrenörler tıpkı okul öncesi öğretmenler gibidirler. Sürekli bir düzen içerisinde hareket ederler ve öğrencilerinin üzerinden desteklerini, yardımlarını ve ilgilerini asla eksik etmezler. Nasıl ki öğretmenler öğrencilerine uygun bir eğitim ortamında zengin içerikli kalıcı bilgiler veriyorsa kişisel antrenörler de kişiye spordaki gelişme imkânı verip temel atmasına yardımcı olmaktadır. Kişisel antrenör kişiyi sadece eğitmekle kalmaz ayrıca kişiyi bir ömür boyunca sporla yaşaması gerektiği konusunda ikna eder. Eğer spora yeterince ilginizin ve vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız mutlaka bir kişisel antrenör edinmelisiniz. Çünkü sporla ilgili zengin kazanımlar elde etmenin en basit ve en akılcı yolu budur ve zayıflama kampı buna oldukça özen gösterir.

Seçeceğiniz kişisel antrenörün size karşı olan tutumu, tavırları ve hareketleri de oldukça önemlidir. İdeal bir kişisel antrenör bir bütün olarak size tam bir güven sağlamalıdır. Antrenör size kendini sevdirebilmeli, sizinle profesyonel anlamda bir bağ kurabilmeli ve aynı zamanda da otorite sağlayabilmelidir. Antrenörünüzle açık bir iletişim kurabilmeniz de son derece önemlidir. Beklentilerinizi, taleplerinizi çekinmeden açıkça dile getiriyor olabilmeniz süreçteki başarıyı doğrudan etkileyen parametreler arasında yer almaktadır. Size tavsiyemiz kendinizle barışık olmanız, neyi istediğinizi tam olarak bilmeniz ve kendinizi antrenörünüze teslim etmenizdir. Gerisi sizin sabrınıza, azminize, antrenörünüzün uzmanlık ve becerilerine kalacaktır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram