Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

KİŞİYE ÖZEL ZAYIFLAMA PROGRAMLARI

KİŞİYE ÖZEL ZAYIFLAMA PROGRAMLARI

Kişiye özel zayıflama programları nasıl hazırlanmaktadır? Teknolojinin gelişmesi, hayat standartlarının değişmesine bağlı olarak artan hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme alışkanlıkları; günümüzde gittikçe artan kilo sorunlarına sebep olmaktadır. Diyabet, dengesiz kolesterol, mide rahatsızlıkları, bağırsak hastalıkları, tiroit sorunları gibi metabolik rahatsızlıkların temelinde aşırı kilo yatar. Günümüzde şişmanlık gerçekten ciddi bir sorundur ve bu sorunun çözümü o kadar da kolay olmamaktadır. Aşırı kilolarından rahatsızlık duyan kişiler kendilerine uygun bir zayıflama programı yapmakta güçlük çekebilirler.

Zayıflama programları, kişinin düzensiz beslenme alışkanlıklarını kontrol altına almayı ve kişinin düzensiz yaşam tarzını dengelemeyi hedefler. Bu amaçla hazırlanan zayıflama programları bireyler için daha etkili sonuçlar verecektir. Etkili sonuçlar elbette ki kalıcı sonuçlar demektir. Sonuçları kalıcı kılan en önemli etken ise elbette ki programın sürekliliği ve düzenliliği ile mümkündür. Kilo verdirmeyi hedefleyen zayıflama programlarının ya da diyet listelerinin bir profesyonel tarafından hazırlanması elzemdir. Diyet listesinin elbette ki temel amacı zayıflamaya yardımcı olmasıdır ancak bunu sağlıklı bir biçimde yapması her şeyden daha önemlidir. Bu bakımdan hazırlanacak diyet programının protein, karbonhidrat, vitamin, kalsiyum gibi değerleri özenle hazırlanmalıdır. Yani hazırlanan diyet programının vücudun gereksinim duyduğu tüm değerleri karşılıyor olması gerekmektedir.

Kilo Vermede Etkili Olan Diğer Faktörler

Kilo verme üzerinde bazı faktörlerin durumu etkilidir ve göz ardı edilmemelidir. Bunların başında cinsiyet, yaş gibi fizyolojik özellikler vardır. Hazırlanacak zayıflama programları her bünyede aynı etkiyi bırakamaz. Daha doğrusu zayıflama programları kişiye özel olmalıdır. Kişinin özel bir durumu varsa (örneğin metabolik bir rahatsızlık gibi) bu özel durum göz önünde bulundurularak program hazırlanmalıdır. Hatta zayıflama programları yani diyet listeleri kişinin maddi durumuna göre de değişebilmektedir. Bu sebeplerden ötürü zayıflama programları kişiye özel olmalıdır. Bunlara ek olarak diyet listelerinde yer alan besinlerin kolay ve pratik şekilde hazırlanıyor oluşu da çok önemlidir. Bunun nedeni zayıflama isteğinde olan kişinin bu programa uyarken zorluk çekmemesidir. Zayıflama programlarında bir diğer dikkat edilecek husus ise porsiyon miktarlarıdır. Porsiyonlar gün içerisinde az az ancak sık sık tüketilmelidir. Yani porsiyon miktarı az tutulup sıklık derecesi artırılmalıdır. Bu metabolizmanın hızlanması için bir gerekliliktir. 

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram