Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

NEFES TERAPİSİ

NEFES TERAPİSİ

 

Nefesin her canlı için oldukça büyük önem taşıdığı biliniyor. Hücrelerin ve damarların insanın ilk doğduğu andan itibaren nefes sayesinde yaşamını sürdürdüğü ve dolaşımını yaptığı bilinmekte bu nedenle döngüsel sağlıklı bir nefesin önemi her seferinde vurgulanmaktadır. İnsan vücudu dakikada 8 gün boyu ise 11 bin litre nefes alıp verir. Nefes konusu bu kadar önemli olmasına rağmen nefesin nasıl doğru alınması gerektiği hala pek çok kişi tarafından bilinmez.

Nefes terapisi, nefesin nasıl alınması, nasıl verilmesi ve ne dengede olması gerektiğinin öğretildiği bir terapidir. Bir tedavi yöntemi olan bu terapi, doğru nefes almaya ve insan sağlığına odaklanmış bir alandır. Nasıl nefes alınacağı konusunu merkeze koyan bu yöntem, pek çok sağlık sorunundan kilo vermeye kadar olumlu onlarda faydası bulunan bir tedavi yöntemidir.

Nefes terapisi tek başına yapılabileceği gibi başka nefes egzersizleri ile birlikte de yapılabilir. Bu terapi genellikle fiziksel, ruhsal ya da psikolojik olan bozuklukları düzenlemek için kullanılır. Sağlığımızı tam manasıyla olumlu yönde destekler. Doğru nefes alıp vermek aynı zamanda stresi de azaltır, odak ve dikkati yüksek derecede düzenler, canlılık ve buna bağlı enerji verir. Nefes terapisi kişi kendini çok daha dinç, çok daha rahat ve çok daha sağlıklı hissetmesini sağlar. Romatois artrit, normal astım, tansiyon ve baş ağrıları gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır.  Nefes terapisi kalp problemi risklerini tam anlamıyla azalttığı gibi kişideki yüksek siniri, öfke ve düşmanlık gibi duyguları en az seviyeye indirir. Psikoterapi türü olarak da yapılan nefes terapisi, yukarıda bahsedilen tüm hastalıkları tamamen tedavi etmez, ancak bu hastalıkların tedavisi sürecinde iyileşmeye çok yardımcı olur ve büyük gelişme sağlar. Görüldüğü üzere faydaları hem fiziki, hem psikolojik anlamda vardır.

Bunlardan farklı olarak nefes terapisi kilo vermek için de kullanılan bir yöntemdir. Düzenli nefes alıp verimi ile metabolizma hızının yükselmesi daha çok kalori yakılmasına neden olacak bu da doğrudan kişilerin kilo vermesine neden olacaktır. Kısa süre zarfında kolay bir şekilde kilo vermek için nefes terapisi oldukça önemlidir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram