Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

PİLATES ZAYIFLATIR MI?

PİLATES ZAYIFLATIR MI?

Farklı egzersizlerden biri de pilatestir. Pilates genel olarak vücut şekillendirme de etkili bir egzersiz olsa da dolaylı yoldan kilo vermeye de katkısı vardır.

Metabolizmayı hızlandırma ve vücut sıkılaştırmaya olan etkisinden dolayı pilates zayıflatır demek mümkündür. Ancak tabi ki diyet ile desteklemek daha etkili ve kolay şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır.

Pilatesin etki ettiği en önemli bölgeler kalça, karın ve sırttır. Bu bölgelerde etkili bir zayıflama ve fit görünüme sebep olabilmektedir. Pilates kasların çalışmasını sağlamakta ve bu da yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Hamilelerin de yaptığı pilates ile doğum anında kolaylık ve vücudun dengeli kilo almasına yardımcı olmak mümkündür. Kas ve iskelet sistemini çalıştıran pilates vücudu güçlendirmek için çok etkilidir.

Pilatesi uzman kişiler eşliğinde yapmak en doğrusudur. Çünkü oluşacak en ufak bir yanlış harekette ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple vücudunuzu önce ısınma hareketleri ile egzersize hazırlamalı ve sonra uzmanlar eşliğinde hareketleri doğru şekilde yapmalısınız.

Pilates vücudunuzun şekillenmesinin dışında duruş bozukluklarından kaynaklı olan sırt ağrılarınızı da geçirmeye yaramaktadır. Ayrıca pilates ile zayıflamak istiyorsanız beslenme düzeninin yanında pilatesi kardiyo ya da fitness gibi egzersizlerle beraber yapmanız tavsiye edilmektedir. Eğer pilatesin yanında bol kalori yaktıran kardiyo egzersizleri de yaparsanız daha etkili bir zayıflama yöntemi elde etmiş olursunuz. Kardiyo hızlı kilo vermede etkiliyken pilateste vücut şekillendirme de etkili olacağından ikisi bir arada sizi hayalinizdeki kiloya kavuşturabilmektedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram