Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SAĞLIK ÖNERİLERİ

SAĞLIK ÖNERİLERİ

Genel anlamı ile ele alındığı zaman sağlık, hasta olmama durumu olarak değerlendirilir. Bedensel iyiliğin yanı sıra sağlıklı bir insan konumuna ulaşabilmek için psikolojik olarak da iyi olmamız gerekir. Sağlıklı bir bireyin beden ve ruh sağlığı birbiri ile eşit orantılı olarak ele alınır. Sağlıklı bir birey beden bütünlüğüne sahip olan kişidir. Tüm bir beden ve ruhsal süreçlerinde sıkıntı yoktur ve sağlık karar verebilme yetisine sahiptir. Sağlıklı bireyler olarak nitelendirilebilmek için uymamız gereken sağlık önerilerini bilmek ve bu önerilere uymak gerekir.

Ruhsal Sağlık
Yaşına uygun düşünen, düşündüklerini yaşına uygun bir şekilde ifade edilebilir bir dille aktaran, başkalarını sağlıklı bir şekilde anlayabilen ve onlarla etkili iletişim kurabilen, toplum koşul ve kurallara uygun hareket edebilen kişi ruhsal sağlığı yerinde olan bireyler olarak değerlendirilir.

Bedensel Sağlık
Vücudu oluşturan tüm doku ve organlarının herhangi birinde eksiklik olmayan, mikrop taşıma veya herhangi bir hastalık ile mücadele etmeyen her birey bedensel sağlığı yerinde olan bireyler olarak değerlendirilir. Bedensel sağlığı iyi olan kişilerin ruhsal sağlığı da yerinde olacak diye bir genelleme yapmak mümkün değildir. Ruhsal sağlığında sıkıntı olmayan bireyler bedensel sağlık sorunu yaşayabilir veya bu durumun tam tersi gözlenebilir.

Sosyal Sağlık
Nerede nasıl davranması gerektiğini bilen kişiler, uzun ve sağlıklı bir ömür geçirme dileğinde olan bireyler, büyük ve küçük gözetmeden tüm insanlığa saygılı olan kişiler sosyal sağlıkları yerinde olan kişilerdir. Bir bireye sağlıklı diyebilmek için sosyal sağlık, ruhsal sağlık ve bedensel sağlığının bir bütün içerisinde olması gerekir.

Sağlıklı birey dendiği zaman genel olarak aklımıza gelen, hasta olmadan geçirilen bir dönemdir. Ancak bu eksik bir tanım olacaktır. Sağlık nedir sorusuna verilecek en güzel cevap, bireylerin uzun bir dönem sağlık sorunları ile boğuşmaması, hasta olmadan uzun ve sağlıklı bir hayat geçirmesidir. Aynı zamanda sağlık, tamamen uyumlu ve dengeli bir birey olmayı, topluma karşı sorumlulukların bilinmesi gerektiğinin de ortaya koyar.

Sağlık sorunları yaşadığını düşünen kişiler;
koruyucu sağlık hizmetlerinden
tedavi edici sağlık hizmetleri
rehabilite edici sağlık hizmetlerinden yararlanmalıdır.

 

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram