Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SAĞLIKLI KİLO VERME YÖNTEMLERİ

SAĞLIKLI KİLO VERME YÖNTEMLERİ

 

Sağlıklı kilo vermek neredeyse tüm zayıflamak isteyen kişilerin merak ettiği ancak uygulamada hatalar yaptığı bir durumdur. Bir an önce sonuca ulaşmak isteyen sabırsız insanların başvurduğu sağlıksız yollar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek niteliklere sahip. Bunun için herkesin sağlıklı kilo vermek için neler yapılması gerektiğini bilmesi gerekiyor.

Sağlıklı kilo vermek için uygulanması gereken ilk şey çok su içmektir. Su vücudumuz için en önemli olan hayat kaynağıdır. Bu sebeple su içmek pek çok sorunun çözülmesine yardımcı olur. Metabolizma hızı zayıflama ile doğrudan orantılıdır. Gün boyu çok su içerek metabolizma hızınızı artırabilir be yağ yakımının çok daha yüksek seviyede olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sanınız abur cubur çektiğinde bir bardak su içmek bu isteğinizi yüksek oranda giderektir.

Sağlıklı kilo vermek için tamamen doğal besinler tüketmek bir diğer etkili yoldur. Doğal olmayan besinler kalori açısından oldukça yüksek değere sahiptir. Bu da demektir ki ne kadar uğraşırsanız uğraşın doğal besinler tüketmediğiniz sürece kilo verme şansınız oldukça düşük olacaktır. Ekmek kullanımının en az seviyeye indirilmesi ve yeşillik ağrılıklı gıdaların başlıca besin maddesi yapılmaya çalışılması etkili bir kilo verme sürecin anahtarıdır.

Sağlıklı kilo vermek için hayati öneme sahip bir diğer etken de sağlıklı yağlar tüketmektir. Zeytinyağı ya da tereyağı sağlık açısından oldukça faydalı olan yağlardır. Bu yağlar vücutta depolanması çok az olduğundan kilo alımına sebep olmaz. Ancak bu yağlar dışındaki tüm yağlar vücuda yüksek oranda kilo olarak girer ve pek çok hastalığa davetiye çıkartır.

İyi yapılmış kahvaltı çok belirleyici bir unsurdur. Sabahları güzel bir kahvaltı yapmak gün boyu az acıkmanıza neden olacak ve böylece kalori alımınız en az seviyeye inecektir. Böylesi bir durumda da iyi kahvaltı yapmanın önemi net şekilde ortaya çıkıyor. Ve sağlıklı kilo vermek için son değinmek gereken nokta tabiî ki düzenli egzersiz. Sadece kilo vermek için değil güzel görünümlü ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için haftada en az 3 gün spor egzersizleri yapmak gereklidir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram