Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SAĞLIKLI KİLO VERMENİN İPUÇLARI

SAĞLIKLI KİLO VERMENİN İPUÇLARI

Kilo vermek için birçok yol vardır. Fakat bu yolların doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Kişiler sadece spor yaparak ya da az yiyerek kilo vereceklerini düşünürler. Aslında yapılması gereken şey kişilerin bunların hepsini bir arada ve kararınca yapmasıdır. Zaten kişi düzene girdiği vakit kilo verdiğini hatta sağlığının da daha iyiye gittiğini gözlemleyecektir. Öncelikle kişinin zihninde kilo vermeyi şartlaması gerekmektedir. Kişiler çoğu zaman zihin olarak hazır olmadıkları için başladıkları diyetleri, sporları üzerinden 1 hafta dahi geçmeden sonlandırmak durumunda kalıyorlar. Bu sebeple tamamen kilo vermeye hazır olduğunu düşündüğü vakit kişi aslında ilk aşamayı geçmiş olmaktadır.

Kilo Vermek İçin Bazı İpuçları

-Uyku düzeni alakasız gibi gözükse de kilo verme esnasında oldukça önemli bir yer almaktadır. Kişinin gece çok geç olmadan uyuyup sabah çok geç kalmadan kalkması oldukça önemlidir. Böylece kişi öğünleri zamanında yemiş olacaktır. Kilo problemi yaşayan kişilerin birçoğunun uyku düzeninde sıkıntılar yaşadığı görülmektedir.

-Su içmek de özellikle yemeklerden önce yapılırsa oldukça yararlı olacaktır. Bu sebeple kişilerin günde en az 2 litre su içmeleri önerilir. Ayrıca şekerli ürünler bu dönemlerde kişilerin en büyük düşmanıdır bu sebeple şekerden kademeli olarak vazgeçmek de yararlı olacaktır.

-Kişi gideceği yerlere mümkün olduğu sürece yürüyerek gitmelidir. Bu en azından günlük hareketlerini yapmasına sebebiyet verir.

Kilo Verme Yöntemleri

-Spora gitmek en bilindik yöntemlerden bir tanesidir. Kişi spora giderek güzel bir enerji harcar ve bu da kilo vermesine yarar sağladığı gibi aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermesinde yardımcı olur.

-Spora gidecek vakti olmayan kişiler evde spor yaparak da kalori yakacaktır. Bunun için birçok spor hareketi bulunmaktadır ve kişiler günde 15 dakikasını dahi geçmeyecek bu hareketlerle özellikle karın bölgesinde yağlarını yakacaklardır.

-Eğer kişinin zamanı varsa en iyi yöntemlerden bir tanesi de zayıflama kamplarıdır. Bu kamplar son yıllarda iyice talep görmektedir ve kişiler burada beslenmesinden spor hareketlerine oldukça düzene girerler. Bu sayede belirlenen zamanda belirlenen kiloyu profesyonel bir destekle vermiş olurlar.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram