Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

Sağlıklı Zayıflama Kampı Nedir?

Sağlıklı Zayıflama Kampı Nedir?

Ne yaparsa yapsın bir türlü kilo veremeyen, zararlı beslenme alışkanlıkların vazgeçemeyen ya da hareketsiz bir yaşam tarzı benimseyenler için en büyük çare zayıflama kampları olmaktadır.

Profesyonel kişiler tarafından düzenlenen sağlıklı zayıflama kampları istenmeyen kilolardan eğlenerek ve zorlanmadan kurtulmayı sağlayan programa verilen isimdir. Bu kamp bünyesinde her türlü detay düşünülmüş olup katılımcıların rahat ve konforlu bir zayıflama programı geçirmeleri sağlanır. Genellikle dış dünyadan bağımsız rahat ve dinginlik içerisinde geçmesi sağlanana kilo verme kampları yatılı olacak şekilde ve birkaç günlük program halinde düzenlenir. Hem tatil yapmak hem de kilo vermek için iyi bir fırsat olan bu kamplar çok sayıda insan tarafından ilgi görür.

Sağlıklı Zayıflama Kampları Hakkında

Kilo vermeyi zevkli hale getiren sağlıklı zayıflama kampı hem ülke içerisinde hem de yurtdışında pek çok noktada düzenlenir. Bunlardan hangisinin tercih edileceği kişinin zevkine kalmıştır. İstenilen vücuda kavuşabilmek için hazırlanan kamp programına sadık kalmak gerekir. Burada daha verimli sonuçlar elde edilebilmesi adına katılımcılara uzman kişiler tarafından psikolojik destek sağlanır.  Kişiden kişiye farklılık gösteren uygulama ve içeriklerle oluşturulan sağlıklı zayıflama kampları için doğrudan firma temsilcisi ile iletişime geçilebilir. Ülke içerisinde genellikle güney bölgelerde düzenlenen bu kamplar için istenilen zaman aralığı tercih edilebilir. Temsilciyle yapılan görüşmede kamp zamanı ve içeriği ile ilgili daha detaylı bilgi alınabilir.

Sağlıklı Zayıflama Kampları İle Nasıl Kilo Verilir?

Sağlıklı zayıflama kampları hem beslenme hem de spor üzerine kurulu bir sisteme sahiptir. Güne erkek saatlerde spor ile başlayan katılımcılar sağlıklı beslenme şekliyle günlerini geçirirler. Buna göre her bir katılımcının alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durması, gün içerisinde yeterli miktarda su içmesi gerekir. Ayrıca şeker de kilo verme sürecinde uzak durulması gereken başlıca besinlerden olduğundan dolayı buna da dikkat edilmelidir.

Bazı insanlar diyet yapıyormuş gibi görünüp eski beslenme şekline devam etmek isteyebilir. Ancak bu durum kişinin kendine zarar vermekte olup böyle yapılarak sağlıksız bir yaşam tercih edilir. Bu nedenle kamp içerisinde katılımcıların kilo verme konusunda hem ruhen hem de bedenen hazır olmaları şartı aranır.

Zayıflama Kamplarında Nelere Dikkat Edilir?

Sürekli oturmak ve hareketsiz kalmak sağlıklı kilo verme konusunda olumsuz etki meydana getirecektir. Bu nedenle kamp içerisinde çeşitli etkinliklere yer verilerek katılımcıların günlerini daha aktif şekilde geçirmeleri sağlanır. Bunun yanı sıra öğün atlamak da kilo vermeyi zor hale getiren durumlar arasında yer alır. Pek çok insan aç kalarak zayıflayacağını düşünce de bunun doğruluk payı yoktur. Bu nedenle sağlıklı zayıflama programı çerçevesinde oluşturulan plana sadık kalmak büyük öneme sahiptir. Kampta verilen beslenme önerilerine dikkat edildiği sürece her bir katılımcı kolayca istediği kiloya ulaşabilecektir.  

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram