Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SAUNA ZAYIFLATIR MI?

SAUNA ZAYIFLATIR MI?

 

Aşırı kilo sorunu yaşayan insanların kilolarından kurtulmak için aradığı çözümlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Birbirinden farklı onlarca yöntem deneyen kişiler yeni bir umutla sonuç alabilecekleri bir arayışa giriyor. Bu kapsamda cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de sauna zayıflatır mı sorusudur.

Bilindiği üzere sauna sıcak bir ortamdır ve vücudun yüksek hızda terlemesini sağlar. Hızla terleyen vücudumuz, bedenimizde bulunan ödem ve toksinleri dışarı atar. Oldukça sağlıklı bir uygulama olan bu durum kısa sürede zayıflamak için yararlı uygulamalar arasında bulunur. Terleme durumu aynı zamanda nikel, cıva, ve çinko gibi çok ağır metallerin vücuttan atılmasına olanak sağlar. Bu sayede lenf sistemi temizlendiği zaman yağları çok daha verimli bir şekilde yakacaksınız.

Sauna zayıflatır mı sorusuna cevaben saunadaki yüksek sıcaklığın kalbi yüzde oranında 30 hızlandırdığı ve bu da metabolizmayı hızını yüzde 20 oranında artırdığının bilindiğini söylemek gerekir. Metabolizmanız hızlı çalıştığı zaman çok kısa sürede çok daha fazla kalori yakmanızı da mümkün hale getirir.  Hatta saunadan çıkmanın ardından bir kaç saat sonra dahi metabolizmanız yüksek bir hız ile çalışmayı sürdürecektir. Bu sayede kilo verme de sağlanacaktır.

Vücutta bulunan su ağırlığı bir kaç kilo ya da daha fazla gelebilir ve sıkı bir diyet ile sağlam bir spor sayesinde bu suyu vücuttan atmak 7 günde mümkün olur. Sauna kullanımı ise terlemeye bağlı olarak bir iki gün içinde bu su ağırlığını tamamen kaybetmenize müsaade eder. Sauna zayıflatır mı sorusuna cevap arayanlar için bu oldukça belirleyici bir kriterdir.

Sauna kullanımı kapsamında en rahatlatıcı şeylerden birisi ter atımıdır. Ter atımı sağlandığı gibi aynı zamanda  stres azalması meydana gelir ve kortizol düzeyi düşer. Kortizol bir  stres hormonudur ve yoğun zihinsel ya da yahut fiziksel stres altında olunduğunda salgılanır. Bu da vücutta çeşitli inflamasyonları körükler böylece serbest radikalleri büyük ölçüde açığa çıkartır.

Sauna kullanımı esnasında rahatladığınız zaman bu kortizol düzeyiniz olabildiğince azalır ve onun yan etkileri de tamamen ortadan kalkar. Bu sayede inflamasyon kaynaklı kilo alımı da olarak ortadan kalkar.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram