Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SODA İLE MADEN SUYU ARASINDAKİ FARK NEDİR?

SODA İLE MADEN SUYU ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Daha önce bu konuda fikre sahip olanlar makalemizdeki bilgiler ile doğru olan ulaşmış olacaklar. Çünkü soda ve maden suyu farklı yapılardadır. İkisi de aynı gibi bilinse de maden suyu doğal mineraller içerirken, soda el yapımı içeriklere sahiptir. İkisi de mideyi rahatlatma etkisine sahipken maden suyu mineral içeriği ile ekstra faydalar sağlamaktadır.

Soda içeriğinde sodyum biokarbonat ve karbondioksit bulunduğundan dolayı formu maden suyuna benzer. Maden suyu, adından anlaşılacağı gibi içeriğinde mineral ve faydalı elementler bulunur. Her ikisi de saydam görünümde ve formdadır. Bu nedenle ayırt edebilmek için şişenin etiketini okumak zorunluluk olarak görülür. Etiketler üzerinde içerik ve faydaları gibi birçok özellik belirtilmektedir. Vücudumuza yararlı olan şekilde günde 1 adet 200 ml tüketilmesi önerilmektedir. Abartılmadan kullanılırsa faydasını görebilirsiniz. Sodyum miktarı yüksek maden sularını tansiyon hastalarının tüketmemesi önerilir. İçerikleri iyice okunmadan tüketilmesi farklı hastalıkları tetikler. Piyasada tüketiciye sunulan ve içeriğindeki renklendirici ve aromalar ile tatlandırıcı katılan biokarbonat içeriği yüksek sodalar insan sağlığına zararlı görülmektedir.

İçeriği ile zayıflamaya etkisi olan maden suyu ve soda kullanımı önerilmektedir. Yaz aylarında tüketilmesi, kaybedilen tuzun geri alınmasını destekler. Cilde pozitif etkisi bulunur. Mineral kaynağı olduğu için kemik sağlığı için birebir görülür. Mide rahatlatıcı etkisi ile sindirime yardımcı olmaktadır. asitli içeceklere alternatif, kokteyl yapılıp farklı meyvelerle doğa karışımlar hazırlanabilir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram