Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

​​​​​​​SPOR NEDİR?

​​​​​​​SPOR NEDİR?

Spor yapmak tüm dünyada ortak dilin konuşulduğu evrenselliğin bir parçası olmaktır. Spor yapan kişiler tüm dünya üzerinde ortak fiziksel bir dil kullanırlar. Profesyonel sporcuların yanı sıra birde kendi çabaları ile spor yapmak isteyen kişiler vardır. Bu kişiler daha düzenli ve zinde bir yaşam için çeşitli yollar denerler. Spor yapmaya başlamadan önce spor nedir öğrenmek ve spor ile zinde kalmanın yollarını bilmek gerekir. Spor nedir ve düzenli spor yapmanın faydaları nelerdir öğrenmek sağlıklı bir hayatın kapılarını açacaktır.

Düzenli Spor İçin Sebepler

-Düzenli spor yapmak kişilerin kendini iyi hissetmesine yardımcı olur. Olumsuz ruh durumlarının kalkmasına ve kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesine yardım eder.

- Duygu durum bozukluklarının ortadan kalkması ve akıl sağlığı yerinde kişilerin yetişmesi için çocukların küçük yaştan bu yana spor yapması önemlidir. Sağlıklı nesiller ve akıl sağlığı ile vücut sağlığı bütün oluşturan kişiler için spor nedir sormadan yapmak önemlidir.

- Spor yapmak, kişinin mutlu olmasını sağlar. Daha mutlu bireyler ve daha mutlu bir hayat için spor oldukça faydalı bir egzersiz olacaktır. Sporun hangi çeşidi olduğu fark etmeden egzersize yönelmek mutlu ve sağlıklı bir hayatı beraberinde getirir.

- Düzenli spor yapmak kişinin kaslarını güçlendirir. Eklem fonksiyonlarının güçlenmesine, kasların kendine gelmesine ve daha sağlıklı vücut oluşmasına olanak sağlar.

- Güçlü hafıza ve üretkenliği artmış bireylerin genelde spor yaptıkları gözlemlenmektedir. Eğer daha sağlıklı bir hafıza ve karar gücüne sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak spor yapmanız gerekir.

- Spor yapmak bireyleirn bağımlılıklarından uzaklaşmasını sağlar. Düzenli spor ile sigara daha kolay bırakılacak, zararlı alışkanlıklardan uzak bir yaşam geçirmek mümkün olacaktır. Çünkü spor yapmak kişinin kafasının boşalmasına ve düşüncelerin uzaklaşmasına yardım eder. Spor esnasında kendini dinleyen birey sağlıklı bir yaşama geçiş yapacaktır.

- Yeme bozukluklarının ortadan kalkmasını istiyorsanız spor yapmanız gerekir. Diyeti spor ile desteklemek yeme bozukluklarının da ortadan kalkması ile beraber sağlıklı ve zayıf bir yaşamın başlamasına yardımcı olur.

- Birçok hastalığa yakalanma riskini en aza indirecektir. Spor yapan kişilerin vücutlarından toksinler atılacak ve atılan toksinler yardımı ile hastalıkların baş gösterme oranı azalacaktır. Spor sayesinde önlenecek en önemli hastalıklardan biri kanserdir. Kansere yakalanmak istemiyorsanız spor nedir sormadan spor ve egzersize başlamalısınız.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram