Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SPOR YAPMAK İÇİN EN ETKİLİ SAATLER

SPOR YAPMAK İÇİN EN ETKİLİ SAATLER

Spor yapmak kilo vermede vücudumuz için en etkili ilaçlardan biridir. Ancak spor yapmanın da vücudumuzda yarattığı etkiler yapılacak olan egzersize ve uygun saat dilimine göre değişkenlik göstermektedir. Peki spor yapmak için en etkili saatler nelerdir? Sizin için derledik.

Spor yapmak için en etkili saat öğleden önce ya da öğleden sonradır. Çünkü metabolizma o saatlerde çalışır ve daha etkili kilo verebilirsiniz. Ayrıca akşam yapılan spor nabzınızı arttırdığı için uykuya geçiş sürenizi arttıracaktır. Gündüz yapılan spor ise daha rahat bir uykuya geçmenize sebep olacaktır.

Sabah en ideal saat kahvaltıdan 2 saat sonra yapılacak olan spordur. Bu sayede hem vücut olarak enerjiniz yüksek hem de metabolizma hızınızdan dolayı daha etkili kilo vermenize sebep olacaktır. Ancak eğer daha da etkili kilo vermek istiyorsanız sabahları kahvaltıdan önce yapacağınız spor daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Uzmanların önerdiği sabahın erken saatlerinde yapılacak olan yürüyüşte bunlardan biridir.

Geceleri yapılacak olan sporun önerilmemesinin nedeni, vücudun gece kendini dinlenmeye hazırlaması ve metabolizmanın yavaşlamasından dolayıdır. Gece yapılan sporlar sabah yapılanlara göre daha az kalori yaktırır ve zayıflamak yavaşlar. Ayrıca sporu gece yapan kişilerin uykuya dalma süreleri de uzamaktadır.

Aslında spor yapmak için en etkili saatleri vücudunuzu dinleyerek siz belirleyebilirsiniz. Ayrıca sabahları spor yapmak herkes için uygun olmayabilir. İşe giden kişiler evden erken saatlerde çıkacağından spor yapmaya vakit bulamayabilir. Ancak böyle bir durumda akşamları spor yapmak yine de hiç spor yapmamaktan iyidir. Bu sebeple en ideal zamanı yine kendiniz belirlemelisiniz.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram