Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SPOR YAPMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

SPOR YAPMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Sağlıklı bir vücut ve fit bir görünüme sahip olmak için yapılması gereken en önemli şeylerden biri spordur. Spor, bağışıklık sistemini güçlü tutarak hastalıklardan korumaya yardımcıdır. Spor vücut şekillendirme de ya da fazla kilolardan kurtulmada çok önemlidir.

Faydalarının başında sağlığımız geldiği için spor, genç yaşlı demeden herkese tavsiye edilmektedir. Spor yapan insan daha zinde, daha enerjik ve daha güçlü olmaktadır. Bu da bizi olası tüm hastalıklardan koruyabilmektedir. Güçlü bir vücut için spor şarttır. Sporsuz kalan insan daha çabuk hastalıklara yakalanabilir. Ayrıca vücut hareketsiz kaldığında çeşitli rahatsızlıklar, örneğin eklem ağrıları ortaya çıkabilir.

Spor sağlıklı kilo vermede çok etkilidir. Gün içerisinde alınan kalori miktarını hareket ederek yakamıyorsak spor şarttır. Zayıflamak isteyenlerin sağlıklı beslenmenin haricinde spor yapmaya da ihtiyacı vardır. Sadece diyet yaparak ya da sağlıklı beslenerek kilo veren insanların vücudunda orantısız bir görünüm ya da sarkmalar meydana gelebilmektedir. Etkili kilo vermenin en önemli şartı yağdan kilo verebilmektir. Sporsuz verilen kilolar genellikle kastan gider ki kimse bunu istemez.

Spor yapmanın birçok çeşidi vardır. Kişi kendine en uygun şekilde sporunu yapabilir. Tavsiye edilen eğitmen eşliğinde hareketlerin doğru ve düzgün bir biçimde yapılabilmesidir. Düzenli spor yapmak kalp sağlığımızda korumakta olup, kendini zorlamadan her gün yürüyüş ya da koşu yapmak diğer egzersiz hareketleri yapamıyorsanız bile vücut için yeterli olabilecektir. Burada önemli olan husus dengeli beslenebilmek ve istikrarlı bir şekilde düzenli olarak sporunu yapabilmektir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram