Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SPORA YENİ BAŞLAYANLARIN KİLO VERME HIZI NASIL OLUR?

SPORA YENİ BAŞLAYANLARIN KİLO VERME HIZI NASIL OLUR?

 

Zayıflama hedefi bulunan kişilerin spor yapmak ilk hedefidir. Pek çok kişi spora zayıflamak istediği için başlar. Daha fit bir görüntüye kavuşmak ya da sağlıklı olmak spor yapan herkesin hayalidir. Bu duruma iradeye sahip çıkıp düzenli beslenme de eklenince hedeflenen başarı kısa sürede yakalanmış olur.

Henüz spora yeni başlayan kişi zaten spor yapmakta olan kişiye göre çok daha hızlı zayıflayacaktır. Ancak spor yapmak söz konusu olduğunda her zaman çok daha hızlı zayıflamak ve yeni hareketler yapmak mümkün olacaktır. Sporla zayıflama bilinen ve günümüzde en çok tercih edilen zayıflama şeklidir. Bu sayede başarıya ulaşmış pek çok başarı öyküsü bulunur. Günlük hayatınız yaşarken spor egzersizleri anlamında küçük değişiklikler yapmak her zaman faydalı sonuçlara neden olmuştur.

Sporla zayıflama tek başına denendiğinde her zaman başarılı olan bir süreç değildir. Çoğu zaman bu duruma düzenli bir diyet planı ile eşlik etmek gerekir. Dengeli bir diyet sağlıklı zayıflamanın en belirleyici unsurudur. Bu nedenle günlük alınan kalori miktarına dikkat etmek her zaman önemli olmuştur.

Sporla zayıflama için öncelikle bir antrenman programına sahip olmak gerekir. Sahip olunan programa ise sadık kalmak en önemli kuraldır. Egzersizlerini aksatmadan yapan kişiler için sağlıklı ve çabuk şekilde kilo vermek çok daha basit olacaktır. İlk başta sıkıcı ya da basit olarak karşılanabilecek egzersizler zamanla ciddi farkların yaşanmasını sağlar. Ayrıca her gün düzenli bir şekilde kalkmak ve spora gitmek vücudun biyolojik saatini ayarlayacağından metabolizma hızı artacak bu da çok yağ yakımı ile kilo verilmense neden olacaktır.

Antrenman yaptıkça kasların güçlenmesi artacak bu durum da kişilerde motivasyon artmasını sağlayacaktır. Yüksek motivasyon ile spor yapmak her zaman yüksek başarı gerektiren bir durumdur. Sporla zayıflamak için günlük su içme miktarına, düzenli beslenme alışkanlıklarına ve uyku düzenine dikkat etmek gerekir. bu sayede fiziksel ve mental anlamda güçlü olmak kilo verimini hızlandırırken psikolojik olara da kendinizi irade sahibi hissetmenizi saplayacaktır. Keyifle yapılan spr ve egzersiz uygulamaları başarıya ulaşmak için kilit öneme sahiptir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram