Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

SU DİYETİ NASIL YAPILIR?

SU DİYETİ NASIL YAPILIR?

Detoks ürünleri kullanımında önemi büyük olan su tüketimi ile bir kere daha bu yazımızda karşılaşıyoruz. Fazla kilonuzdan kurtulmak istiyorsanız, günlük su tüketiminizi artırarak ve beslenmenizi düzenleyerek kısa sürede hedefinize ulaşabilirsiniz. Su diyeti olarak bilinen ve dışında gıda alınmaması prensibine dayanan sistemde ağır egzersizler yapmadan kilo verilebiliyor.

Kalori yakarak enerjiye çevirmek kilo vermenin ana prensibi olarak görülüyor. Vücudun ihtiyacı olandan fazlasını almak ise direk yağ yapımına sebep oluyor. Su, kalori yakımına ön ayak olduğundan dolayı günde en az 2 litre su tüketimi ile su diyeti sürecine dahil olmuş oluyoruz. Sıvı değeri ve besin değeri yüksek gıdaları da diyete almak çok önemli. Sadece su ile diyeti sürdürmek ise hayati risklere neden olabiliyor. Öğünlerde, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller alınırken besin maddesi alımı çok önemli. Lif içeriği yüksek sıvı gıdalar alınması da sindirim süreçlerini uygun hale getiriyor. Unutmamalı ki barsak fonksiyonları da unutulmamalı. Sağlığı elverişli olmayan kişilere ise bu diyet asla önerilmiyor. Böbrek ve diyabet problemi bulunan kişiler ile gut hastalığı sahipleri bu diyetin dışında kalmalı.

İnsan vücudunun büyük bölümünün su olduğunu düşündüğümüzde, kilo vermenin su fazlasını atarak başladığını unutmuyoruz. Kalori harcamayı su sayesinde hızlandırıp su diyeti ile ideal kilomuza kavuşuyoruz. Bireysel uygulanması durumunda maksimum 5 gün sürdürülmesi, artan günlerde ise uzman denetiminde sürdürülmesi öneriliyor.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram