Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

TARTILMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN HANGİSİ?

TARTILMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN HANGİSİ?

İnsanın kendini iyi hissedebilmesi için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlardan birkaç tanesi bile eksik olsa, günlük psikolojisi etkilenmektedir. İdeal kiloya kavuşmak da tüm insanlar tarafından talep gören bir durumdur. Peki, tartılmak için en uygun zaman hangisi hiç düşündünüz mü? Makalemizde bununla ilgili bir araştırmaya değineceğiz.

Uyku sırasında vücut tüm fonksiyonlarını yavaşlatmaktadır. Buna sindirim de dahildir. İnsan yediklerini gece boyunca sindirmeye devam eder ve bu sürede tüm enerji bu sürece yoğunlaşır. Sabah uyandığında insanın bunu hissetmesi çok doğal bir durum. İşte tartılmak için en uygun zaman bu uyanma anıdır. Vücut tüm midedekileri sindirmiş ve enerjiye dönüştürmüştür. Bu hakkımızı tuvalet ihtiyacımızı giderdiğimiz an sonrası kullanmamız daha sağlıklı bilgi almamızı sağlayacaktır. Zira vücuttaki atık deposunu boşaltmak gerekmektedir. Tüm şartları yerine getirdiğimizle kendimizi daha hafif olarak hissedebiliyoruz. Vücudumuzun büyük bölümü sudan oluştuğu için var olan vücut sıvılarımızı kontrol etmemiz kolay görülmektedir. Ölçüm, düz bir zeminde aynı tartı ile yapılmalıdır. Haftalık bir kere tartım yapılması da önemli görülmektedir. Sık tartılmak, psikolojik anlamda olumsuzluk getirmektedir.

Sabah saatlerinde üzerinizde ağır olmayan kıyafetler ile tartılmak için en uygun zaman olarak sayılmaktadır. Bu nedenle, doğru şartları karşılayarak tartılmak kişiye motivasyon katacaktır. Kazanılan motivasyon sonrası zayıflama yolunda bir başarı daha üstlenilmiş olacaktır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram