Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

VÜCUT KİLO VERMEYE NEREDEN BAŞLAR?

VÜCUT KİLO VERMEYE NEREDEN BAŞLAR?

İnsan vücut yapısı çok farklı şekillerde kilo alıp vermektedir. Bu durum, kişiden kişiye göre değişmektedir. Kilo vermek isteyen kişiler, diyetlerine başladıklarında yaşadıkları değişimi aynalardan fark etmektedir. Bu değişimler ise ilk günden başlayabilirken, ileriki günlerde de oluşabilir. Kilo vermek zamana yayılmış bir süreçtir. Peki vücut kilo vermeye nereden başlar?

Kiloların en çok yerleştiği vücut bölgeleri basen bölgesi, karın ve yan sırt bölgeleri olarak literatüre geçmiştir. Bu bölgeler kişinin cinsiyetine ve yaşına göre değişkenlik gösterir. Vücut kilo vermeye nereden başlar sorusunun kesin bir cevabı bu aşamada yoktur. Çünkü kişiden kişiye göre değişen bir süreçtir. İlk kilo alınan bölgenin, zayıflama aşamasında ilk yağ kaybına uğradığı bilinmektedir. Gözlemlenen süreçlerde kilo kaybının alımı kadar kolay olmadığını göstermektedir. Bu nedenle sabırla takip edilmelidir. Kadınlarda basen kiloları ve erkeklerde karın kiloları sorun olarak görülmektedir. Bu sorunlar ile yüzleşmek, kabullenmek ve çare bulmak gerekir. Üzerine gitmek ve sabırla istemek de önemli rollerdendir. Psikolojik motivasyon ve geri dönmemek üzere ısrar, başarıya ulaştıracak faktörlerdir.

Vücut kilo vermeye nereden başlar sorusuna az da olsa cevaplar vermeye çalıştık. Kişiden kişiye göre değişkenlik göstereceği için, nereden kilo verildiğinin çok da önemi yok. Prensip olarak kilo vermek önemlidir. Bu öneme uygun şekilde kilo kaybettikten sonra ideal kilonuza ulaşanız dileğiyle, bizi takip etmeye devam edin.

 

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram