Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

VÜCUTTAKİ BÖLGESEL YAĞLARDAN KURTULMAK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

VÜCUTTAKİ BÖLGESEL YAĞLARDAN KURTULMAK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

 

Vücut yağlarından ve fazla kilolardan kurtulmak zaman ister. Kilo vermek için vücutta bulunan fazla yağları yakmak için spor ve beslenme programını önem taşımaktadır. Aşırı yağlı yiyecekler tüketilmesi gibi sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzı istenmeyen kiloların başlıca nedenlerindendir. Bunların yanında genetik faktörler, hormonal sağlık problemleri ve menopoz gibi etkenler de istenmeyen kiloların sebepleri arasındadır.

İstenmeyen kilolardan kurtulmak için sağlıklı beslenme ve spor önem taşımaktadır. Sağlık problemleri nedeniyle kilo alan kişiler ise doktoruna danışarak veya diyetisyen yardımı ile fazla kilolarından kurtulabilmektedir. Bölgesel yağlardan kurtulmak için vücut tipinize göre beslenmeyi deneyebilir ve işlenmiş gıdalardan uzak durabilirsiniz. Bölgesel yağlardan kurtulmak için vücudun fazla yağlı olan kısımlarını harekete geçirip bölgesel spor egzersizleri yapabilirsiniz. Bölgesel yağlar psikolojik nedenlerden ötürü de kaynaklanabilmektedir.

Depresyonda olan ve mutsuz olan insanlar daha fazla yiyecek tüketerek vücutlarında kilo artışına sebep olmaktadırlar. Uyku bozuklukları nedeniyle gece yemek yiyen insanlar ve depresyon hali doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle günlük tam 8 saat uyumak sağlıklı olmanın yanında dinçlik ve mutluluk da sağlar, gece alınan fazla kalorilerin de önüne geçilmiş olunur.

 

Vücutta belirli bölgelerde biriken yağlara lipodistrofi denmektedir. Lipodistrofi, her zaman hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme gibi etkenlerden kaynaklanmaz. Bir takım hastalıklardan dolayı da vücudun belirli bölgelerinde yağ birikimi görülebilmektedir. Örneğin tiroid bezinin yavaş çalışması vücutta kalori yakımının yavaşlamasına neden olarak çeşitli bölgelerde yağ birikmesine neden olabilmektedir. Vücuttaki bölgesel yağlardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam için, hazır satılan paketli gıdalardan uzak durulmalı, fazla yağlı yiyecekler tüketilmemeli, düzenli saatli uyku uyunmalı bununla beraber tüm vücudu çalıştıran düzenli spor egzersizleri ve günlük yürüyüşlerin yanında vücudun yağlı kısımlarını çalıştıran bölgesel egzersizler de yapılabilmektedir.  Bu uygulamalar dışında cerrahi yöntem olarak Liposuction yöntemiyle de vücuttaki yağlardan kurtulabilir. Bu yöntem vücuttaki belirli bölgelerden ince uçlu kanül ile yapılan "yağ aldırma" operasyonu dur diyebiliriz. Liposuction yöntemi inatçı yağlar için en son denenebilecek yöntemdir. Bu yöntem doktor tavsiyesi olmadan uygulanmamalıdır.

 

 

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram