Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

YATILI KİLO VERME KAMPINDA NE YAPILIR?

YATILI KİLO VERME KAMPINDA NE YAPILIR?

Sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo vermeye yardımcı olan kilo verme kampları genellikle yatılı ve birkaç günlük olacak şekilde düzenlenir.

Yatılı kilo verme kamplarının amacı fit bir vücuda sahip olmak ve bunu kalıcı hale getirmektir. Bunun için gerekli tüm imkanlar düşünülmüş olup her bir katılımcı için en iyi planlama yapılır. Bu amaçla katılımcılara yaşam koçu eşlik eder. Güne sporla ve yürüyüşle başlayan katılımcılar daha sonra sağlıklı beslenme programına alınır. Kamp boyunca her bir katılımcıya nasıl beslenmeleri gerektiği ile ilgili bilgiler verilir. Burada önemli olan nokta öğrenilen bilgilerin uzun süreli olarak uygulanabilmesidir. Böylece her zaman sağlıklı ve ince bir vücuda sahip olunabilir.

Yatılı Kilo Verme Kampı İle Zayıflamak

Yatılı kilo verme kampı ile zayıflama süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu kampların içerisinde sürekli gelişen ve değişen eğitimler, eğlenceli istasyon çalışmaları,günlük etkinlikler, bireysel ve grup çalışmaları, güven, samimiyet, tam teslimiyet, güçlü takip kontrol mekanizması, keyif veren ve sağlıklı atıştırmalıklar ve mikro beslenme ayrıcalığı gibi özelliklere yer verilir. Bunların her biri katılımcıların kilo verme sürecine hız kazandırmaktadır. Uygulanan işlemlerden elde edilen sonuçlar kişinin performansına, ruhsal ve fiziksel durumuna göre farklılık gösterir. İstenilen sonuçların ortaya çıkabilmesi amacıyla beslenme programı yoga, yürüyüş, meditasyon gibi aktivitelerle desteklenir. Bunların her biri kilo verme sürecini daha verimli hale getirir.

Yatılı Kilo Verme Kampı Programı

Hedef odaklı olacak şekilde hazırlanan yatılı kilo verme kampı programı içerisinde hem bedensel hem de zihinsel destekleme sağlayan çok sayıda aktiviteye yer verilir. Özellikle sportif alanlarda çeşitli uygulamalardan destek alınır. Crunch, pilates, step jumps, boot camp, flex, areo step, circuit training, fitrx spor alanında yapılan uygulamalardan sadece birkaçıdır. Bunlar içerisinde yer alan crunch karın kaslarının güçlenmesini ve bu bölgedeki fazla yağların erimesini sağlayan egzersizlere verilen isimdir. Adı sıklıkla duyulan pilates ise vücuttaki bütün kasların çalışmasına yardımcı olan, omurgaları daha dik ve sağlam hale getiren, kaslara güç kazandıran sportif uygulamalara verilen isimdir. Flex ise daha çok vücuda esneklik kazandırmaya yarayan spor hareketlerini kapsar. Bu uygulama sayesinde bütün vücut rahatlar.

Yatılı Zayıflama Kampı

Kişiye özel içeriğe sahip olan yatılı zayıflama kampı kişinin zihnini özgürleştirirken yanlış alışkanlıkların doğrularıyla yer değiştirmesine yardımcı olur. Bu kapsamda yatılı kilo verme programı içerisinde beslenme, sportif etkinlikler, meditasyon gibi çok çeşitli aşamalara yer verilir. Bu uygulamaların hepsi en uygun ortamlarda yapılmakta olup kilo vermek isteyen katılımcılarda maksimum etkinin ortaya çıkması sağlanır. Genellikle kilo sorunu yaşayan kişilerin en büyük eksikliği psikolojik destek olduğundan dolayı bu eksikliğin giderilmesi için kilo verme kampı içerisinde özel hocalar eşliğinde katılımcılara seanslar düzenlenir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram