Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

YAZ FORMUNA GİRMEK İÇİN NE YAPILMALI?

YAZ FORMUNA GİRMEK İÇİN NE YAPILMALI?

Yaz ayları yaklaştıkça kişilerin aklına deniz ve kum gelmekte. Fakat bazen kilo fazlasından dolayı birçok kişinin yaz tatili istediği gibi geçmiyor. Bu sebeple kış sonu bahar başı gibi güzel bir düzene başlayıp yaza formda girmek çok önemli. Böylece kişi dilediği mayoyu dilediği gibi giyebilecek ve yaz tatili kâbus olmaktan çıkıp muhteşem bir eğlence halini alacak. Her güzel şeyin olduğu gibi bunun da bir bedeli olmalı. Bundan dolayı kişiler yaza kadar yapılması gereken egzersizlerden tutun beslenme düzenine birçok şeye dikkat etmelidir.

Yaza Formda Girmek İçin Yapılacaklar

-Kişi yapması gerektiği egzersizlere vakit geçmeden başlamalıdır. İlk günlerde basit bir yürüyüş, bisiklete binmek dahi yeterli olacaktır. Önemli olan bunu kademeli şekilde artırarak devam etmektir. Zaten fazla kilolar verildiği sürece kişinin morali yerine gelecek ve daha motive bir şekilde çalışmaya devam edecektir. İdeal kilosuna hedeflediği zaman ulaşmış olacaktır.

-Ağır programlar özellikle spor geçmişi olmayan kişiler için oldukça zorlayıcı olacaktır. Bundan dolayı kişilerin hafif programları belirli bir düzende yapması tavsiye edilmektedir. Ağır programda vücudunu yorup kilo veren birçok kişinin bu vermiş olduğu kiloları daha hızlı bir şekilde aldığı olmaktadır.

-Sürekli tartılmak da moral bozan bir unsurdur. Zaten kişi kilo verdiğini bel, kol ölçülerinin istediği kıvama geldiğini çok rahat bir şekilde anlar. Bu sebeple her gün tartılmak yerine belirli aralıklar tartılmak kişiyi daha motive edecektir.

-Kişinin beslenme düzeni sağlıksızsa bunu düzene sokmalıdır. Eğer kişide aşırı bir kilo sorunu yoksa diyet yapmasına gerek duyulmaz spor ve dengeli beslenme yeterli olacaktır. Fakat kişinin kilo problemi bir hayli fazlaysa sporun yanına iyi bir diyet de yararlı olacaktır.

-Ayrıca profesyonel bir destek almak isteyen bir kişi yaz tatiline kısa bir zaman kalmışsa zayıflama kamplarını tercih edebilir. Bu kamplarda kişiler profesyonel ekiplerle belirlenen kiloları mümkün olan en kısa zamanda verir ve bu kilolar sağlıklı bir şekilde verildiği için çok daha iyi neticeler ortaya çıkar. Bu kampları yaz tatili için kilo vermek isteyen birçok kişi hiç düşünmeden tercih eder.

 

 

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram