Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

YÜZME KİLO VERDİRİR Mİ?

YÜZME KİLO VERDİRİR Mİ?

Havaların ısınması ile sıcak sulara atlamak ve bu sayede zayıflamak pek çok kişinin akılan gelen bir yöntem. Hayallerindeki fit görünüme hala kavuşamamış olan insanlar için yazın denizde ya da kışın kapalı yüzme havuzlarında yüzerek zayıflama ihtimali her zaman yüksek olmuştur.

Yüzme kilo verdirir mi sorusu kilo problemleri yaşayan ve zayıflamak için alternatif yollar arayan herkes tarafından merak edilir. Aşırı kilolarından kurtulmak ve güzel bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler için yüzerek zayıflamak her zaman ideal spor egzersizleri arasında yer alır. Vücutta bulunan tüm kas gruplarını aktif biçimde çalıştıran yüzme vücudun kan akışını önemli ölçüde düzenler. Ayrıca kemik ve eklem sorunları yaşayanlar için de oldukça faydalı olan bu spor kilo veriminin yanında pek çok sağlık sorununun giderilmesinde önemli rol oynar. Bunlardan bağımsız olarak yüzmenin psikolojik olarak da bir rahatlama yaşattığından söz etmek oldukça mümkündür.

Yüzmek kilo veridir mi soruna cevap olarak bu sporun en iyi kilo verdiren sporlarından biri olduğunu söylemek yerinde olur. Yaralanma ya da sakatlanma riski, en az olan spor dallarından biri olan yüzme sporu,  spor salonlarına tıkılı kalmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği spor kategorisidir. Özellikle egzersiz yapmaktan kolay sıkılan kişiler için tercih edilebilir olan bu spor, kısa zamanda etkili sonuçlar verdiren özelliği ile bilinir.

Yüzmenin kas gücü ve dayanıklılık sağladığı yüzmek kilo verdirir mi diye merak edenler için belirtilmesi gereken başka bir husustur. Suyun kaldırma gücünden faydalanıldığından eklemlere herhangi bir yük binmeden yapılan bu spor diğer spor türlerine nazaran oldukça kolay ve yorucu özelliği bulunmayan tiptedir. Kolay yapılabilir olması nedeni ile tüm yaş grupları tarafından denenebilen yüzme sporu son zamanların en popüler sporudur. Yaz aylarında hemen her yerde rahatça yapılan yüzme kış aylarında da kapalı spor salonları ve kapalı yüzme havuzlarında yapılabilir. Sağlandığı çeşitli esnek hareketler yapabilme özelliği ile metabolizma hızını arttıran yüzme sporu, en kolay ve en hızlı kilo verme şekli olarak değerlendirilebilecek bir niteliğe sahiptir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram