Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

ZAYIFLAMA KAMPI ZAYIFLATIR MI?

ZAYIFLAMA KAMPI ZAYIFLATIR MI?

Obezite son yıllarda ülkemizde ve dünyada sık karşılaşılan bir sağlık sorunu haline gelmiştir.  İş yoğunluğu, stres, hareketsiz yaşam beraberinde kişilere kilo olarak geri dönmektedir. İnsanlar kilo vermek için birçok zayıflama yöntemine başvurmaktadır. O yöntemlerden biri de zayıflama kamplarıdır.

 

ZAYIFLAMA KAMPI NEDİR?

Zayıflama kampı kilo sorunu olan insanların uzun sure yaşadıkları ortamlardan uzaklaşarak doğal yaşam alanlarında aynı amaç için bir araya geldikleri aktivitedir. Uzmanlar eşliğinde doğa ile iç içe zaman geçirilen zayıflama kampları doğal yaşamdan faydalanılarak kişilerin zayıflamasına yardımcı olur.  Farklı parkurlarda yapılan yürüyüşler, çeşitli etkinlik ve aktiviteler sağlıklı bir bedene kavuşmanıza yardımcı olur. Kampta geçen zaman diliminde spor faaliyetlerinin  yanında  sağlıklı beslenmenin incelikleri de anlatılır. Kamp döneminin bitmesinin ardından kişi sağlıklı bir yaşam için gerekli olan önemli bilgileri öğrenmiş olarak hayatına geri döner.  Spor ve sağlıklı beslenmeyi hayatının merkezine alan birey, Zayıflama kampının ardından kilo ve sağlık problemlerinden uzak bir yaşam sürmeye başlayacaktır.

 

ZAYIFLAMA KAMPI ZAYIFLATIR MI?

Toplum içerisinde obez ve kilo sorunu olan insanlar zaman zaman aşağılanma duygusu ile karşı karşıya gelmekte, bazende direk ya da dolaylı olarak sözlü tacizlere maruz kalmaktadır. Psikolojik olarak kendini baskı altında hisseden ya da utanma duygusu yaşayan birey açık alanlarda yapılan spor ve aktivitelerden uzak durmaktadır. Zayıflama kampları hem psikolojik hem de fiziksel olarak aynı sorunu yaşayan insanları bir araya getirmektedir. Bu katılımcıların açık alanda daha rahat davranmasına ve kendi aralarında güzel bir birliktelik kurmalarına olanak sağlar.  Kişiler kilo almalarına sebep olan ortamlardan ve yiyeceklerden uzaklaşarak aslında zayıflamak için en büyük adımı da atmış olurlar.

 

Zayıflamada önemli konulardan biri de motivasyondur. Bireysel olarak spora ve diyete başlayan insan kendini motive etmek için çevresinden güzel sözler duymak ister. Bu karşılığı alamadığında önce motivasyonunu ardından da iradesini kaybeder. Bu da sporun ve diyetin sonlanması, kilo alımına devam edilmesi anlamını taşımaktadır. Zayıflamada en önemli süreç ilk günlerdir. Zayıflama kamplarında motive yüksek tutulduğu için bu süreç daha kolay atlatılmaktadır. Fiziksel olarak aynı sorunu yaşayan insanların programa uyumu, aktivite ve etkinliklerde gösterdikleri çabalar motivasyonlarını yüksek tutan en büyük etkendir. Kampta öğrenilen bilgiler ve doğru yapılan etkinlikler kişilerin kamp sonrasında da en büyük yardımcısı olacaktır.

 

ZAYIFLAMA KAMPININ FARKI NEDİR?

 

Zayıflama kampının evde ve salonlarda yapılan spor faaliyetleri ile diyetlerden en büyük farkı belli bir programa göre topluca hareket edilmesidir. Kişinin kilo vermesini engelleyen ortamlardan uzaklaşması ve tamamiyle kampa odaklanması da zayıflama sürecine girmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Zayıflama kampını farklı kılan bir öge de insanların yaşantılarındaki yanlışlarını, spor ve diyetlerdeki eksikliklerini farketmeleridir. Zayıflama kampında uzmanlar tarafından verilen bilgiler ve doğru aktiviteler kişilerin sosyal hayatlarını da düzene sokmalarına yardımcı olur.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram